Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendőr már bárki lehet?

Rendőr már bárki lehet?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm erdésznek tanult és ilyen "szakon" is végzett. (igazából nem vagyok tisztában hogy hol is lehet ezt tanulni, lényegtelen). Ezek után munkanélküliként tengett otthon, majd egy ideig nem láttam. Kb 1 év telt el, és találkoztam vele. Rendőr lett ! Egyenruhában, szolgálati autóval cikázott el mellettem. Utána ismét találkoztunk alig 5 percre és elujságolta hogy rendőrségnél dolgozik, miujság az élettársával stb... De egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan lett rendőr? Tudtommal rendészetin nem 1 éves a képzés, de akkor?

2013. jan. 5. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hamarabb kiengedik őket a az iskolapadból, mert nincs elég rendőr. Nekem van egy ismerősöm, akit másfél év tanulás után szolgálatba engedtek, és ő mondta, hogy az 1 évfolyammal alattuk lévőket már 1 évnyi tanulással kiengedték az utakra.
2013. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hát nekem a pofám leszakad. Oké hogy valaki megfelel a fizikai próbáknak meg felveszik. De 1 év után képesek őt a "rend embereként" elkönyvelni?
2013. jan. 5. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. A hiány az oka. Inkább kiengedik a bakfisokat is.
2013. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre jelentkezik valaki, oda meg nagyon nehéz bejutni! 370-400 pont szükséges a bejutáshoz. Tehát egy nagyon jó bizonyítvány, nyelvvizsga, és egy emelt szintű érettségi, plusz az alkalmassági!!! Ui: és egy-egy szakra felvesznek 12-15 embert!
2013. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább 370-420 között kell NKEre. Egyébként nem mindenkit vesznek fel rendőrnek, a rendészeti szakközepekben is szigorú felvételi követelmények vannak.
2013. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondok valamit: mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbtanul!
2013. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!