Mi az ami haszontalan tananyag a gimnáziumokban/középsulikban? Miért kell ennyi mindent megtanulni? Miért nem fakultatív a rajz és az ének pl?
Mihez képest?
Honnan tudják az iskolában, hogy ÉPPEN TE milyen körülmények közé kerülsz majd?
Igazából nem is az a legfontosabb, hogy mit tanulsz... a lényeg az, hogy egy általános tudást kapj, ami később sok helyen használhtó. És a legfontosabb: hogy megtanulj JÓL, HATÉKONYAN TANULNI!
Ezen kívül az sem árt, ha nem szakbarbár leszel utána. Úgyhogy a rajz és az ének nagyon is fontos tantárgy!
Ahogy már előttem írták, semmi sem felesleges, mert ki tudja, milyen szakma felé sodor az élet... Amit én magam feleslegesnek gondolok, az is relatív, pl. ne tanítsunk logaritmikus egyenleteket a diáknak, ha két háromjegyú számot sem tud összeszorozni számológép nélkül. :P
Valaki írta, hogy szerinte felesleges a fizika, a kémia, a nyelvtan. Szerintem nem, csak itt is perspektívát kéne váltani: reál tárgyakból a mindennapi életben szükséges ismereteket kellene oktatni. Olyanokra gondolok, hogy nem elektronokkal meg protonokkal kellene kémiaórán szenvedni, hanem a tanár megemlíthetné pl. hogy ha kénsavat iszol, abba belehalsz, vagy hogy hogyan működik a mosogatószer.
A nyelvtan más csak azért is hasznos, mert a nagy magyar átlag kimutathatóan hibásan használja az anyanyelvét. Az anyanyelvünket tiszteljük már meg azzal, hogy megpróbáljuk helyesen beszélni! Gondolok itt elrettentő példaként a nákolásra, suksükölésre, hiperkorrekcióra. Egyébként pedig a magyar nyelvtan segít megérteni az idegen nyelvek nyelvtanát is. Tegye fel a kezét, aki azt gondolja, hogy idegennyelvtudás nélkül ma lehet élni! :P :)
Egy tanár
A gimnáziumban az emberek felének fogalma sincs, mit akar majd csinálni. Mondok jobbat: az egyetemen se.
Szerintem a teljes gimnáziumi anyag hasznos, mert nem tudhatod sose, milyen irányú szakértelem kell majd neked. A leghasznosabbak egyébként a tesi/rajz/ének. Aki ezekben jó, abból remek társasági ember lehet (ejj, azok a régi jó tábortüzes, zenés kirándulások).
A gimnázium lényege, hogy átfogó ismereteket nyújt, ezért van ennyi tantárgy. Mondjuk vannak olyanok, amiket tényleg az elején kéne lezavarni. Gondolok itt például a filozófiára, amiből a végzős osztályom nagyrésze bukásra állt, mert a tanárunk elvárta a folyamatos készülést.
Egyetértek annak a fentebb író tanár véleményével, hogy az ilyen, fizika-kémia-biológi tárgyakból tényleg olyanokat tanítsanak, ami kelleni fog az életben. A nyelvtan meg már csak azért sem felesleges, mert ha beleolvasol itt néhány kérdésbe, akkor meglátod, hogy nem tudnak helyesen írni.
Szerintem meg mindenkinek az a nehez, amit aktualisan atel.
Egyebirant tenyleg van olyan tartargy, amit mar olyan melysegben tanitanak, hogy az felesleges. Peldaul ahelyett, hogy azt kell szamolgatnom, hogy az NaOH+H2SO4 kepletet hogyan kell rendezni, es milyen tipusu a reakcio meg milyen a reakcio sebessege, mondjuk megtanitanak a lanyokatfiukat fozni, egy kisbabat ellatni, esetleg elsosegelyt is oktathatnanak. ENNEK lenne ertelme az eletben. Annak meg, hogy almombol folkeltve is kiszamolom aluminium-rez elektromotoros erejet, nem sok..
Kicsit későn írok,de most találtam rá erre a kérdésre:D
Nekem olyan tantárgyam van hogy viselkedési kultúra...:S
Nem sok értelme van...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!