Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kecskemét, vagy Békéscsaba?

Kecskemét, vagy Békéscsaba?

Figyelt kérdés
Kecskeméten, vagy Békéscsabán szeretnék továbbtanulni, német tagozaton. Valaki tud ebből a két városból, (vagy az is elég ha csak az egyikből) erős gimiket? Meg kollégiumot hozzájuk. Ha nem koleszos a gimi, akkor elküldenek másik kollégiumba?

2012. dec. 28. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkét várost csak ajánlani tudom, jó helyek. :)

Én Kecsót ismerem jól, itt van a Katona József gimi, ez egy jó hírű, színvonalas gimi, ahol van emelt német.

Meg a Bolyai János gimi, ez manapság eléggé menő hely, itt 0. évfolyamban van angol-német tagozat.

Úgy tudom, mindkettőnek a kolesza, a Táncsics Mihály kollégium, de azért nézz utána.

Ezek biztos erős gimik, és úgy hallom, jók is.

Sok sikert! :)

2012. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hűű, nagyon köszi! :)
2012. dec. 29. 13:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és meg valami. Nem tudod véletlenül, hogy a Bolyaiba nehéz-e a felvételi?
2012. dec. 29. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen! Én úgy tudom, nem könnyű, de nem lehetetlen. :) Erős gimi, az biztos, de szurkolok neked, tanulj jól!

2012. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megint köszi. :D Még van időm tanulni, még csak 6-os vagyok. :)
2012. dec. 29. 14:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a Katonába jártam (Kmét), ajánlom a sulit, tényleg nagyon jó, bár elég elitnek számít, van pár sznob arc. Van nyelvi tagozat (német is), én matekos voltam, de minden tagozatnak szinte 100%-os a tovább tanulási aránya. Én katonás érettségivel simán bírom a BME-t.
2012. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. :) Gondolom, oda nehéz bekerülni. :D
2012. dec. 30. 09:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg nekem inkább a Bolyai. Inkább infó heti 4×, mint biológia, meg fizika. Humán beállítottságú vagyok. :)
2012. dec. 30. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!