Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen szak újrakezdése?

Egyetemen szak újrakezdése?

Figyelt kérdés

Különböző családi problémák miatt nagyon elszúrtam a 2. féléves vizsgáimat, amiket kijavítani így utólag már nem tudok, viszont nem szeretnék ilyen jegyek alapján diplomaátlagot kapni, mert tudom, hogy tudnám én ezt sokkal jobban is. Most passzív féléven vagyok, lehetséges az, hogy megszűntetem a jogviszonyomat és újrafelvételizek a szakra, hogy újrakezdhessem?

Esetleg valaki hasonló helyzetben, vagy aki esetleg csinált már ilyet / ismer valakit aki csinálta?

Előre is köszi!


2012. dec. 24. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt egy olyan módosítás, hogy ha otthagyod, akkor egy évet ki kell hagynod, mielőtt újrakezdenéd. De nem tudom, hogy végül is elfogadták-e, vagy sem.
2012. dec. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem úgy csinálod, hogy ami nem sikerült tantárgy azt újra felveszed és újra levizsgázol belőle.
2012. dec. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a diplomába főleg a szakdolgozat, a záróvizsga jegy, és ha van, akkor a szigorlatok jegyei fognak beleszámítani.

lehet hogy van olyan egyetem, ahol beleszámít minden tárgy, de szerintem butaság lenne újrakezdeni, vagy újra vizsgázni, csak azért, mert pár tárgyból rosszabb jegyed lett, mint ami lehetett volna...


Majd a későbbi félévekben lehet hogy rájössz majd te is, hogy sokszor örülni kell annak is, ha megvan a kettes. Nem tudom milyen szakon tanulsz, de hidd el, ha megvannak a tárgyak, és ha a kezedben lesz a diploma, a legtöbb embert nem fogja érdekelni már, hogy te milyen átlaggal, és milyen jegyekkel szerezted meg a végzettségedet.

2012. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kb lókakit se számít, hogy évközben milyen átlagod van. főleg nem, ha csak 1 féléved sikerül rosszabbul.
2012. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!