Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok a diáktüntetéshez?...

Mit szóltok a diáktüntetéshez? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Elég szélsőséges véleményeket hallottam erről


1, volt aki úgy állt hozzá, h "na nemá élősködjenek ezek itt az én pénzemből és menjenek el dolgozni inkább, úgyse ér semmit az a papír" (mondjuk ez azért tükröz egy agyi színvonalat :D )


2, aztán a másik tábor meg azt mondja h na így aztán végképp elhúz az összes értelmes fiatal külföldre, és csak a legalja marad itthon (főleg h igen sok országban akár ingyen is tanulhatnak egyetemen, de ha nem, akkor is csak töredéke a tandíj az itthoninak)


Hogy gondoljátok? Na meg mennyien gondoljátok úgy h egy egyetemi diploma "felesleges"? Én ezt durvának tartom, na de kíváncsi lennék más véleményére is!


kösz



2012. dec. 11. 09:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem leszek népszerű, de vállalom.

A különböző riportokban minden egyetemista arra panaszkodik, hogy jajj nem lenne miből fizetnem, meg jajj, így a szegények nem járhatnak majd egyetemre. Javítson ki valaki, ha tévedek, nem anyagi helyzet függvényében fogják felvenni a hallgatókat, hanem pontszám alapján. Ha a szegény elég okos, őt is felveszik, és nem kell fizetnie.

Én is jártam egyetemre, biztos felháborodtam volna, ha fizetnem kellett volna, de! Annyian kezdtük az első évet, hogy nem fértünk be a legnagyobb előadóba sem, a többség arra ment, hogy szoctámot, laktámot kapjon, és diákmunkát végezhessen, és ha maradt ideje bejárt órákra is. Csak ezekkel a támogatásokkal plusz a diákmelóval (úgy, hogy az óráim nagy részére bejártam), majdnem annyit kerestem, mint a szüleim. Egyébként 2 éve szereztem diplomát, sose fogok tudni elhelyezkedni vele, mert olyan túlképzés volt/van. És igen, nem is tartoztam a legjobbak közé, így utólag azt mondom (és nem most fogalmazódott meg bennem, a tüntetések kapcsán), bárcsak fel se vettek volna annak idején egyetemre, hanem tanultam volna valami szakmát, sokkal előrébb tartanék most.

2012. dec. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

hát sok kérdés fogalmazódik meg most ebben is ...


1, tudom, ezt hangoztatják nem kell fizetni mert a pontszám és stb. na de ne haragudj, igenis kell fizetni, hiszen mégis ki a fene vesz a nyakába egy több milliós hitelt kapásból diákként, amit tud h esetleg soha nem tudja visszafizetni ? Tudom, hogy hitel és egyebek, de sztem ezt nevezhetjük nyugodtan tandíjnak, hiszen ez egy igen erős visszatartó erő, azaz mégis a pénz fogja eldönteni, és nem a pontszám.


2, a munkaerőpiaci értéke meg egy újabb hatalmas terület és újabb hatalmas viták, mert oké, én is ismerek olyan 4 egyetemi diplomás, extra értelmes embert, aki egyszerűen nem tud elhelyezkedni, na de az is egy elég szögletes véglet, hogy "mert az nem termelő munka, és márpedig csak az a munka, kár mindenféle papírt beszedni". Háát nem tudom, azért nekem ez meredek. Ezzel a szemlélettel oda jutunk kb, mint szegény nagyanyám, aki kiválóan tud napi 12 órát a 40 fokban is kapálni, és a mai napig se érti, hogy klinikai szakpszichológusként egyáltalán ki fizet azért, hogy beszélgetünk? :D Szóval azért ez a szemlélet is túlzás na meg főleg alaptalan, mert ezzel kb oda kutunk, h tehát az értelmiség felesleges rossz. nem?

2012. dec. 11. 09:22
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszadó! Szerintem a 'túlképzés' szó csak egy kifogás, amit azért találtak ki, hogy ne adjanak több fizetést ilyen embereknek. Azt is hallottam, hogy akiknek van OKJ-s végzettségük, azoknak szívesebben adnak munkát. Ez nem tudom, hogy mennyire igaz...

Nem tudom, te milyen egyetemre jártál, mit tanultál ott. És ha megbántad, hogy lediplomáztál, akkor lehet, hogy ebből meg tudom érteni.

Nekem van egy barátnőm, aki valami kommunikációs főiskolát végzett el. Jól tanult ott. Mikor befejezte, nekilátott munkát keresni, ami ehhez a szakmához tartozik. A sokadik állásinterjún, vagy az egyik munkája alatt jött rá igazán, hogy nincs hozzá tehetsége, ezért inkább más munkát keresett. Most nem tudom, mit dolgozik ő, de azt tudom, hogy jól keres vele és élvezi is, mert ért hozzá. Hozzátette, hogy az a főiskola élete legnagyobb hibája volt és elpocsékolt 3 évet erre.

Egyik ismerősünknek a lánya is elvégzett valami egyetemet. Jól tanult a gimiben meg az egyetemen ugyan, csak az a baj vele, hogy nincs tehetsége semmihez, és nem érdeklődő típus. Egy irodában dolgozik,jó a fizetése, mégsem szereti a munkáját. Mondta, hogy csak azért iratkozott be egyetemre, hogy legalább legyen diplomája. Mire mondták neki, ahol abból tanulhatott volna, ami őt érdekli igazán. De, mint leírtam, nem érdekli őt semmi: se a könyvek (akkor lenne fantáziája és író válhatna belőle), se a földrajz, az utazás, a nyelvtanulás, stb.

2012. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

figy, itt a gond akkor inkább azzal van h léteznek igen színvonaltalan főiskolák, amik valóban iszonyat gagyik, mert volt szerencsém megtapasztalni pár színvonalát, és kb eldobtam magam. na de most emiatt ne általánosítsunk, mert azért továbbra is vannak igen komoly egyetemek, amelyekre nem ez a jellemző, amit leírtál, ugyanis ha "nem érdekli semmi", akkor ugyan el nem végzi azt ...

Úgyhogy a színvonallal már inkább nagy bajok vannak sztem, na ezen lehetne pl változtatni ..

2012. dec. 11. 09:53
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Igazuk van. Csak mese, hogy elég az, hogy jól tanuljon a gyerek! Még a nem fizetős szakok is sokba kerülnek. Akkor is, ha kap valamilyen juttatást.

A fizetőst pedig csak a gazdag szülők gyereke tudja megfizetni! Egyetem mellett dolgozni egy medika, vagy komoly szakon tanuló nem tud. Vagy dolgozik, vagy tanul.

A diák hitel pedig szintén nem járható út. Fél életére eladósítja a diákot, és nem is biztos, hogy ha végez, és nincs protekciója, akkor kap jól fizető állást.

2012. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%
Úgy senki,de senki ne ossza az észt,mint az első válaszoló! Neked megadatott,hogy ingyenes rendszerben,pénzzel kitömve (most írtad) VÉGEZZÉL,akkor ne most elmélkedj mások helyzetén,akiknek ez a szörnyű VALÓSÁG! Mert így ám rohadt könnyű!!!
2012. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Ma már boldog, boldogtalannak diplomája van, egyszerűen nincs szükség ennyi diplomásra. Az is nagyon igaz, hogy sokan csak azért járnak egyetemre, főiskolára, hogy legyen valami papírjuk. Az egyetemek vezetői azért hisztériáznak, mert rengeteg pénztől esnek el, persze, hogy hergelik a diákokat, a Pécsi Tudományegyetemen is maffiaszerű üzletelés folyt közpénzekből, most is folynak a büntetőperek. A színvonal is nagyon alacsony lett, régen, aki egy jogi egyetemet elvégzett, azért az előtt fejet hajtott az ember, hogy nem semmi, de ma már olyan gyér lett az oktatás például Miskolcon is, hogy sok bíróság nem is szívesen fogadja az ott végzetteket.

Nem hisztériaszerűen kell minden változást fogadni, hanem átgondolni, hogy vajon mi is lehetett ezzel a cél?

Gondoljatok bele, míg régen egy érettséginek mekkora értéke volt, ma már azt jelenti, hogy akinek van érettségije, az tud írni, olvasni, nem többet. Ma már ha valaki azt mondja, diplomám van, senki nem fog elájulni, mert olyan általános lett.

A színvonalra visszatérve még, hogy azért annak idején, amit nagyapámnak, vagy apámnak tanítottak a gimnáziumban, azt a mai napig tudják, én érettségi után 1 évvel már egy egyszerű matekfeladatot nem tudnék megoldani, vagy eszembe nem jutna egy írónak sem az önéletrajza.

Papír és papír között óriási különbségek vannak és sajnos a használhatatlan, közpénzekből finanszírozottból most rengeteg van.

2012. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link]


Még mindig sokkal jobban az elhelyezkedési lehetőségek, mint diploma nélkül. Lehet, hogy kezdetben nem olyan munkakört tölt be, amihez kell diploma, de később több esélye van feljebb lépni, vagy egy másik munkahelyre. Nekem már ennyi elég, hogy Bsc illetve Msc diplomát akarjak szerezni.

2012. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

hát én is azon a véleményen vagyok, hogy azért egy rangosabb diploma semmiképpen se árt, csak hihetetlen, hogy sokan mennyire képesek támadni a diplomásokat a szokásos szöveggel, hogy "hát 3 diplomája van aztán olyan hülye, mint a se..", de azért ezzel így nem igazán értek egyet, és nem értem azt a szemléletmódot, hogy miért csakis a gyártósori betanított munkás jelent "termelő erőt" sokak szemében ...

Valamiért nálunk ez sincs a helyén, de lehet h pont azért mondjuk, mert valóban létezik egy rakat iszonyú színvonaltalan főiskola, de azért általánosítani mégis hiba lenne ...

2012. dec. 11. 17:35
 10/19 anonim ***** válasza:

Én most járok főiskolára, államis vagyok.Azonban azt látom a környezetemben hogy sokan tesznek az iskolára, eljárnak,átevickélnek egy egy féléven.Nem veszik komolyan.Sokan nem becsülik meg azt hogy felsőoktatásban tanulhatnak.Ez nagyon igaz a nappalisokra.Ahová járok ott pl szeretik a levelezősöket, mert ők értékelik h tanulhatnak, és ott lehetnek.


Talán, ha fizetős lesz az iskola, jobban meggondolják, hogy komolyan vegyék-persze erre is van kivétel, van fizetős csoporttársam, aki nem foglalkozik az iskolával, a szülők fizetik a sulit, neki meg ha sikerül a vizsga sikerül ha nem akkor nem.Rengeteg tárgyat tol maga előtt, de nem érdekli.


Az is igaz hogy eldobnak egy követ legalább három közgazdászt fejbe talál.


Az természetesen más téma h egy egy diplomára mekkora szűkség van, mennyire büfé szakma, mennyien kell, hogy tanuljanak rajta.

2012. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!