Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 évet (6 félévet) jártam...

3 évet (6 félévet) jártam Jogi karra + 1 évem volt passzívon. Nem fejeztem be. Szeretnék újra felvételizni más karon. Hány államilag támogatott félévem maradt Bsc képzésen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hány félévet jártál már alapszakra ha nem fejezted be, 6 féléved maradt a 12.-ből.
2012. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha most vesznek fel alapszakra, akkor elvégezhetem fizetés nélkül 3 év alatt?
2012. nov. 30. 00:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha most vesznek fel akkor is marad még 3 éved azaz 6 féléved!Vagyis jelentkezhetsz államilag támogatott képzésre, de a hallgatói szerződés akkor érvénybe is lép!Arra készülj hogy a következő szakokon emelt szintű érettségit kell tenned:


Állatorvosi: biológia és kémia emelt szinten

Erdőmérnöki: matematika/biológia/kémia/fizika/szakmai előkészítő tárgy emelt szinten


Bölcsészképzések: egy tantárgyból kötelező az emelt szintű érettségi


Jogászképzés: történelem vagy angol/német/francia/latin/magyar nyelv és irodalom/német/olasz/orosz/spanyol emelt szinten


Közgazdasági szakok (alkalmazott gazdaságtan és gazdaságelemzés): matematika emelt szinten


Építész: matematika vagy fizika vagy építészeti és építési alapismeretek emelt szinten


Energetikai mérnöki: matematika vagy fizika emelt szinten


Építészmérnöki: matematika vagy fizika vagy építészeti és építési ismeretek emelt szinten


Általános orvos: biológia és fizika/kémia emelt szinten


Fogorvos: biológia és fizika/kémia emelt szinten


Gyógyszerész: biológia és fizika/kémia emelt szinten


Társadalomtudományi képzések: egy tantárgyból kötelező emelt szintű érettségi

2012. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bár sokan vannak, de engem gyerekkorom óta a média (kommunikáció) hajt. A jogra szülői hatás miatt mentem, de nem volt megfelelő.
2012. dec. 1. 00:36
 5/7 anonim ***** válasza:
oda nem kell emelt szintű úgy tudom!
2012. dec. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja de kell:

[link]

2012. dec. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 2éves OKJ képzés beleszámít?
2013. jún. 13. 00:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!