Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki karon mekkora...

Gépészmérnöki karon mekkora különbség van a matek oktatásban a Miskolci Egyetemen és a BME-n?

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Nincs igazán sok különbség.
2012. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
BME-n 3 félév, ME-n 2 félév. + szigorlat mind a kettőn. BME-n nagyobb anyagrészt tanulnak a hallgatók nyilvánvalóan
2012. nov. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tanultunk kisebb anyagrészt ME-n se,csak ledarálták 2 félév alatt.

Nagyjából ugyanaz a matek.(Én ME-n,párom BME-n végzett gépészen)

2012. nov. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy kevés a bizonyítás ME-n, gondolom BME-n még a L'Hospital szabályt is levezették, ami nálunk meg se történt. Amúgy ez a Matematika I. elég könnyű eddig. Nem sok új dolgot tanultam eddig.
2012. nov. 30. 03:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze.emelt matek érettségi kb az első félév nagy részét fedi le.

De egy közép matekkal már értetlenkednél.


És amugysem a matek a nehéz,akkoz progmatra kellett volna menni.

2012. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokra nem mész vele ha meg kell tanulnod levezetni mindenféle elvetemült bizonyítást. Pontosan elég 2-3 félévet szopni egy matekkal, aztán leszigorlatozni és letudni az egészet. Ennyi idő alatt pontosan meg lehet tanulni azt, hogy egy minimális mérnöki szemléletmódod legyen, és tudd használni a gyakorlatban, meglásd az összefüggéseket. Komolyabb mechanikai tárgyakban is max deriválni-integrálni, mátrixokkal számolni kell. Valószínűleg a mérnöki szakmák 80 %-ában ezt kevésbé alkalmazzák, 10 mérnököt megkérdezel, abból 9 nem derivált az egyetem óta kb.
2012. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!