Egyetemeken költségtérítős helyeken, ha eléri valaki a felvételhez szükséges ponthatárt, akkor automatikusan felvételt nyer, vagy nem?
Kezdjük elölről:
februárban jelentkeznek az emberek a felsőoktatásba, ekkorra már lehet tudni hogy hova maximum hány ember fog beférni. Utána érettségi, aminek a végén kiderül kinek hány pontja van.
Innentől jön a bonyolultabb része:
Ezeket az adatokat (pontszámok és jelentkezési hely) beviszik egy gépbe. Ez a gép aztán kiszámolja hogy hova mennyi legyen a ponthatár hogy mindenhova maximum annyi embert vegyenek fel mint amennyi hely meg lett hirdetve.
Ez a számolás elég bonyolult, figyelembe veszi a jelentkezők különböző módon számolt pontjait (hogy a lehető legtöbb legyen), hogy hova hány hely van, ebből mennyi támogatott, hogy ki hányadik helyen jelölte be a sulit, satöbbi...
A lényeg: aki elérte a ponthatárt, bent van, aki nem nem.
De akkor ennek értelmében azokon a szakokon, ahol megszűnik az államilag támogatott képzés, a költségtérítős helyeken egekbe fognak szökni a ponthatárok, mert mindenki oda fog jelentkezni azok közül akik államilag támogatottra mentek volna, ha lett volna, nem?
Egy rokonom aki egyetemre jár azt mondta, hogy felesleges 450-460 pontokat összekínlódni, mert ahová megyek már nincs államilag támogatott hely. De ezt honnan tudja, ha utólag számolják ki a pontok határait??
Onnan, hogy azt hirdetnek csak meg. Olvasgasd a felvi.hu-t.
Általában mindenki az állami helyre akar bekerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!