Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben tanulni? A többi lent.

Figyelt kérdés
Most léptem 9. osztályba és nagyon nehéz a tanulás. Ülök a könyv felett és elalszok, iskolában folyton puskázok dolgozat írásnál és felelésnél imádkozok hogy ne vegyen észre (ez a kettő idáig beis jött) de most rontani kezdtem és félek. Hiába tanulok otthon-figyelek a suliban akkor sem marad meg a tudás. (Elöző iskolám gettó volt mivel se fegyelmet se tanulást nem követeltek meg, a tanár csak a fizetéséért járt be). A lényeg: Hogy tudnék "jobban tanulni"?

2012. nov. 20. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tűzz ki magad elé célokat. Pl. hová szeretnél menni továbbtanulni, vagy hol szeretnél elhelyezkedni, mit akarsz csinálni ha felnősz stb. Ha ezek megvannak, akkor innentől már annyira nem nehéz, tanuld a fontosabb tantárgyakat, amik nem annyira szükségesek hanyagold.

Ha van motivációd, akkor menni fog.

2012. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
vagy jegyzetelj órán,illetve ahogy az előző is írta azokra a tantárgyakra próbálj rákoncentrál amik nem mennek. Keress utána a neten vagy kérd meg osztálytársadat,hogy magyarázza el,ez ismerkedés szempontjából is jó.Amit órán vetettek feladatokat mondjuk Matekból,Fizikából azt csináld meg otthon is.Irodalom az inkább magolos tantárgy a Nyelvtan szintén ha megtanulod mik azokat az igenevek illetve a mondatrészeket stb.. akkor már tudod őket alkalmazni.Nyelveknél próbálj az interneten is több ilyen külföldi oldalt vagy blogokat vagy ami érdekel,de olyan nyelvű legyen amit éppen tanulsz,mert így fejleszted a szókincsedet és a nyelvi tudásodat is.Kémia ,Földrajz,Töri itt elképzeled a dolgokat, de szerintem ezek az órák alapból érdekesek szóval én ha odafigyelek nem is kell olyan sokat tanulni belőlük,mert már az órán megértem,de mondjuk jegyzeteket is készíthetsz ezeken az órákon,ahogy írtam (mondjuk ez tanár függvényei is. De sztem az a lényeg,hogy pozitívan állj a dolgokhoz és akkor sikerülni fognak,legalábbis nálam így van. De ha további tanácsokra van szűkséged írj nyugodtan.:))
2012. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!