Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után hova? Matekból...

Érettségi után hova? Matekból nem vagyok jó, többi 4-es. Angolból és infóból érettségiztem középszinten+nyelvvizsgám van.

Figyelt kérdés
Milyen főiskolába, egyetemre jelentkezzek?

2012. nov. 18. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Olyanra, ahol azt tanulhatod, amivel elhelyezkedhetsz ott, ahol szeretnél.
2012. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De valami konkrétabbat légyszi, mert nehéz eldönteni egyedül... Néztem a turizmus-vendéglátás szakot... Angolból jó vagyok, úgy érzem 5 éven belül meglehet a felsőfokúm angolból ami elég lenne a diplomámhoz, ugye? Szerintetek?
2012. nov. 18. 18:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Látom nem érted. Nem szakot választ az ember, hanem amikor már tudja, mit szeretne dolgozni, akkor utánanéz, mit kell ehhez tanulnia.


Amit leírtál magadról, gyakorlatilag semmit nem mond el arról, milyen munka is illik hozzád.

2012. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ht ezaz :) hogy még én sem tudom mi szeretnék lenni... Amiket leírtam azokat tudom. :) Mert mondjuk eg turizmus-vendéglátás érdekel (nem tudom mi leszek utánna) de sokan azt írják hogy nem nehéz a matek, mások meg hogy nagyon nehéz...
2012. nov. 18. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll, ne menj még egyetemre. Inkább OKJ-z, dolgozz, de ne vágj bele olyanba, mi nem biztos, hogy érdekel.
2012. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ht igen erre is gondoltam. De mindenki azt mondja hogy nagyon fontos a tanulás és hogy később még nehezebb lesz. Ezért is néztem a turizmus-vendéglátást, csak tanácstalan vagyok...
2012. nov. 18. 19:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenki rohadt okos. Aztán utána azzal okoskodnak majd, hogy "miért ezt tanultad, miért nem azt".

Ha nem tudod, mit szeretnél, jó eséllyel rosszul választasz. Akkor pedig úgyis szükséged lesz javítani, de akkor éppen az lesz nehéz, hogy már fizetned kell a diplomáért. Egy év viszont még nem a világ.


Másrészt elég sok embernek van végzettsége turizmus területén. Ez az ország meg sosem fog a turizmusból megélni.

2012. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Nem államira szeretnék jelentkezni, mert oda nem hiszem hogy meglenne a pontom, költségtérítéses megoldható, nem probléma. Csak ezaz... hogy mit/hova?! :)
2012. nov. 18. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Én se tudtam érettségiig hogy mi szeretnék lenni, ezért okj-re mentem. Már a második évet jártam, mire rájöttem milyen pálya vonz, jelentkeztem, felvettek. Már a második évem töltöm a fősulin, és imádom a szakom. Addig tényleg ne menj tovább, míg nem tudod mi szeretnél lenni, mert csak a féléveid fogynak. Én a helyedben nem választanám a turizmust, inkább valami piacképesebbet.
2012. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, tudsz 1-2 példát, ötletet mondani?
2012. nov. 19. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!