Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik Magyarország legerősebb...

Vilag kérdése:

Melyik Magyarország legerősebb gimnáziuma?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék jelentkezni, csak a szekszárdi Garai Gimnázium falán nagybetűkkel van hirdetve, hogy egykor ez volt Mo. királyi iskolája.


Tisztában vagyok vele, hogy ilyen már nincs, de érdekelne, hogy melyiket tartják jelenleg a legerősebbnek, legjobbnak?

Van esetleg aki oda jár? Mesélne róla? Pusztán kíváncsiságból. :)


2012. nov. 10. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Van jó pár ranglista Magyarországon.

Asszem a Közoktatási Hivatal, a HVG, meg más szaklapok is szoktak készíteni effélét.

Az egyes listák eltérnek, aszerint, hogy mik a szempontok.

Szerintem az egyik legkorrektebb, legobjektívebb listában a következőket mérik:

- Versenyeredmények (OKTV és társai)

- Érettségi eredmények

- Nyelvvizsgaarány

Ezeket pontozzák, összesítik az elmúlt pár évre.

Ez alapján szinte mindig kiemlkedően a Bp-i Fazekas gimn. a legjobb, és a Bp-i Radnóti a második.

(Érdemes megnézni pl. a Bolyai matematika és magyar versenyek eredményeit, jócskán tarolnak a körzetükben. A fiam radnótis, onnan tudom frissen...)


Aztán a bp-i Apáczai, Trefort, Veres Péter, Szt.István, Eötvös.

De a szokásosan híres gimik között van a győri Révai, a Veszprémi Lovassy, a szegedi Radnóti, az egyik debreceni, az egyik zalaegerszegi gimi.



Őszintén szólva én az általad említett gimiről sosem hallottam, de ez talán az én hiányosságom. Az meg hogy királyi gimnázium, nem jelent semmit, akkor a gimik mindegyike vagy egyházi volt, vagy királyi...


Ezen kívül van olyan lista, ahol a felszereltséget, körülményeket is pontozzák. De ez az iskolán kicsit kívül álló dolog.


Mindenesetre itt böngészhetsz kicsit:


[link]


[link]

2012. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 10. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!