Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenleg szülői kérésre lehet...

Jelenleg szülői kérésre lehet e alsó osztály 4-ben kérni a gyermek osztály ismétlését?

Figyelt kérdés
Lányom osztályfőnökét 3 éve kérem, hogy (igen gyenge nyelvtan és matek osztályzatai miatt buktassa meg a lányomat. Mivel a többi tantárgyból jól megfelel, nem buktatta meg. Eddig magántanárhoz járt, de így is 2es max 3as ezekből. Szerintem teljesen szétszórt, figyelmetlen. Mind emellett a többi tantárgy remek. Félek, hogy az 5. osztályban 'elvérzik' matekból, amikor az alapokat sem érti. Szerintem "erősödnie" kell...ismételni. Szerintetek?

2012. nov. 5. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ismételni nem csak buktatással lehet. Egy gyereknek nagy stressz, ha megbuktatják. Valami jobb módszerrel próbálj neki segíteni, főleg, ha a többi tárgyból jó. Ne akarj a gyerekednek traumát okozni. Más szülő azért hadakozik a tanárral, hogy ne buktassa meg a gyerekét. Nem értem a hozzáállásodat.
2012. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

nem kell megbuktatnia


egyszerűen közlöd az osztályfőnökkel hogy a gyerek évet fog ismételni. te vagy a szülő, ha így döntesz, így lesz, nem tehet mást az osztályfőnök


viszont megbuktatni hülyeség, csak elcsúfítja a bizonyítványt

nekem volt osztály társam aki mutatta a bizijét, 3-4-5 volt mindenből de újra járta szülők kérésére

2012. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tehát lehetőség van a buktatás nélküli osztály ismétlésre...remek lenne!


Nem, a stressztől nem félek. Ha elkezdünk év végéig ismételni, hogy megerősödjön matekból, akkor negyed annyi stressz lesz, mint most NAPONTA a kudarc, amibe 5. osztályba belebetegszik :(

2012. nov. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!