Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták és főiskolások:...

Egyetemisták és főiskolások: előadásokra hivatalosan kötelező bejárni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem meg a tanulmányaimat egy Egyetemen, és eléggé vegyes, illetve új információkat kaptam evvel a témával kapcsolatban. Azt hozzá kell fűznöm, hogy előtte már jártam egy másik Egyetemre, ahol világosan kifejtették, hogy hivatalosan az előadások látogatás nem kötelező, de célszerű , kivételt képeznek ez alól azok az előadások, ahol a tanár katalógust vezet.

Namármost az Egyetemen, amit most kezdtem el már több egymásnak ellentmondó verziót is hallottam.

Van aki ugyanazon az állásponton van, mint amit az előző Egyetem megfogalmazott (konkrétan már tanár szájából is hallottam, hogy előadásra hivatalosan nem kötelező bejárni).

Evvel ellentétben hallottam olyan véleményeket is,miszerint előadáson hivatalosan kötelező megjelenni, és ugyanúgy mint a gyakorlatoknál van egy bizonyos hiányzási kvóta (ami nálunk általában három, de van olyan tantárgy, ahol négy alkalom), amit ha meghaladsz nem mehetsz el vizsgázni, ami alól csak egyes tanárok jóindulata tesz kivételt, akik nem vezetnek katalógust, ezáltal nem követelik meg a folyamatos részvételt.

Most akkor kinek van igaza, van erre valami egységes szabályzási rendszer,vagy intézményeken belül a tanárok döntik el, esetleg Egyetemenként/főiskolánként változó ez a szabályozás?


Válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 8. 12:31
1 2
 1/12 gelazso ***** válasza:
42%
ne´ha nem árt ha névsor van vezetve. no meg a diploma is könnnyebben megy majd
2012. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

Előadásra nem kötelező bejárni, de van olyan tanár, aki megjegyzi az embereket. Jó az arcmemóriája, és tudja, hogy kit nem látott az óráján és a vizsgán buktat. Van olyan tanár is akinek nem jó az arcmemóriája, ebből kifolyólag jelenléti ívet vezet, így ő is tudja ki hányszor volt bent (persze megkérheted tankör társadat, hogy írja alá helyetted, de vagy megteszi vagy nem). És van olyan tanár aki magasról tesz rá, hogy ki van bent és ki nincs.

DE ajánlatos bejárni órára ugyanis, akkor ott helyben lediktálja neked a vizsgán kért tételt, ha nem mész be, ezt saját magadnak, 2,3 vagy akár 10 könyvből kell összeollózni.

2012. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felteszem, hogy nappali. Szerintem alapból nem kötelező, de ezt iskolánként vagy tanszékenként is felülbírálhatják. Legjobb rákérdezni vagy a TO-n, vagy az egyes tanszékeken.

Mivel az egyetem a felnőttképzés része, tehát nem kötelező, nem hiszem, hogy van "hivatalos" állásfoglalás ebben, legalábbis állami szinten. (Csak iskola szinten.)

2012. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Kötelező, csak a legtöbb helyen nincs katalógus, és így nem ellenőrzik. De például nálunk rágott már be egy-egy előadó, hogy nem járunk előadásokra, és csináltak katalógusokat, így jó néhány embernek összejött volna a 25%-os hiányzás. Viszont a végén nem tagadták meg az aláírást, de az előadások látogatottsága bizony sokat javult :D
2012. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

TVSZ ismerős fogalom a számodra? El kellene olvasni. A miénkben pl. benne van, hogy mind az előadások, mind a gyakorlatok látogatása kötelező, maximum 25%-ot lehet hiányozni. Ennek ellenére nem tart minden tanár katalógust.


Ui.: egyetem (nem Egyetem)

2012. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak egy előadáson nincs katalógus, többin van. Dékán Úr döntése.
2012. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti kommentelőnek csak annyit mondanék, hogy köszönöm, hogy kijavított, illetve, hogy megemlítette a TVSZT-t, de azért ajánlanék neki egy kis rövid videót! 0:34-től érdemes megnézni. Minden jót! :)

http://www.youtube.com/watch?v=AVZ-BOfC5fI

2012. okt. 10. 00:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Általánosságban el lehet mondani, h nem kötelező, de nyilván célszerű. Most gondolj bele, egy olyan előadáson, ahol van bent egyszerre 200 ember, hol veszi azt észre az előadó, h ki hiányzik (hacsak nincs jelenléti ív). Persze ha kis szakra jársz, akkor lehetnek olyan kis létszámú előadásaid, ahol ugyanúgy megkövetelik a jelenlétet, mint a gyakorlati órákon (egy 14 fős "előadáson" még jelenléti sem kell, csak közepes arcmemória...).
2012. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy semelyik egyetemen se általános dolog a katalógus, csak nálunk... Ismételni tudom magam, csak egy előadáson nincs!

Illetve többön, de azokon volt, hogy cetlire kellett írnunk a nevünket és kijáratnál odaadni, két tanár állt, nézték! Ott még be se írhatjuk egymást. :/

2012. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt hiába kérdezed meg, akiknél kötelező, azok azt hangoztatják, hogy kötelező, akiknél nem, azok meg azt, hogy nem kötelező. Ha ez már a második egyetemed, rájöhettél volna ennyi idő alatt, hogy létezik egy TVSZ nevű irat, tanulmány- és vizsgaszabályzat, ami pont azért van, hogy az ilyen dolgok konkrétan meg legyenek határozva benne. Egyébként pedig az első előadásokra érdemes bemenni félév elején, mert akkor elmondja a tanár, hogy mik a követelmények, és hogy kötelező-e bejárni az előadásaira, vagy nem.
2012. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!