Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen KÖZÉPISKOLÁK vannak...

Milyen KÖZÉPISKOLÁK vannak Borsod A. Z. megyében ahol földrajzal kapcsolatos szakok vannak? (Ha egyáltalán van ilyen)

Figyelt kérdés
Ha nincs akkor hogy tanuljak tovább hogy földrajzal kapcsolatban tudjak dolgozni ?(Nem tanárra gondoltam) Mert van egy olyan szak hogy környezetvédelem de az szerintem inkább biológia. Azt pedig nem igazán kedvelem, de nem is utálom. Vagy elég egy jó érettségi ?
2012. szept. 5. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A középiskolás részhez nem igazán tudok hozzászólni, bár szerintem nincs ilyen középiskolában. Felsőoktatást tekintve például a miskolci egyetemen van olyan, hogy földrajz alapszak. 3 éves képzés alatt Geográfus képesítést szerezhetsz és ezután még két évig továbbtanulhatsz mesterszakon. További információk itt:

[link]

2012. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, és szerinted elég csak 1 érettségit szereznem ? Vagy ha lehet valami szakmát,szakon is tanuljak ?
2012. szept. 6. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Én például gimnáziumban választott tantárgyként földrajzból érettségiztem előbb közép majd emelt szinten. Most kezdem az emlegetett földrajz szakot az ELTÉ-n. Hány éves vagy, van konkrét elképzelésed, hogy mivel szeretnél foglalkozni? Konkrét foglalkozás?
2012. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan geológus.
2012. szept. 6. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, így már más. Akkor neked nem a földrajz, hanem a földtudományi alapszak kell. Ez viszont ha jól látom nem indult idén Miskolcon. Szerintem kövesd folyamatosan a köz- és felsőoktatással kapcsolatos változásokat (mostanság elég sok minden változik) és igyekezz minél jobb érettségit összehozni, hogy bekerülhess egy egyetemre. Szerintem az emberek szinte 100%-a úgy indul neki a természettudományi karnak, hogy megvan benne az érdeklődés, összehozott egy jó érettségit, de középiskolában nem feltétlenül szakosodott például földrajzra. Szóval szerintem nem leszel lemaradva sima gimnazistaként sem.
2012. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi :) Azért megpróbálok könyveket olvasni, neten keresgélni kérdezősködni földrajzzal kapcsolatban. Go Tokaji Gimnázium :)
2012. szept. 6. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok!
2012. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!