Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen informatikai szakma...

Milyen informatikai szakma lenne jó nekem?

Figyelt kérdés
Most végeztem szakközépiskolát, informatika szakos voltam. A harmadik évben kezdtünk programozni, akkor ötös voltam, negyedik év végén is és az érettségim is 90% felett volt infó alapismeretekből. Ennek ellenére bölcsészkarra adtam be a jelentkezésem (fel is vettek, mert humán tárgyakból számítva 400 feletti pontot szereztem). Sokan mondják milyen hülye voltam hogy nem informatikusnak mentem, de a problémám a matek. Matekból harmadikban és negyedikben is kapálóztam, hogy meg ne bukjak. Ha nem lennék ennyire hülye hozzá, simán informatikát tanulnék mert szeretem is, de így nem hinném hogy felsőoktatásban túlélném, mert ott sok a matekra alapuló tárgy. Arra gondoltam az egyetem mellett csinálnék egy OKJ-s papírt, ami informatikával kapcsolatos és lehet hasznosabb lenne mint a majdani bölcsészdiplomám. Megérné rendszergazdai vagy webprogramozói papírt szereznem?
2009. júl. 28. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rendszergazda és/vagy webprogramozó OKJ-t abszolút megéri szerezni, de leginkább programozóit.


A felsőoktatásban valóban sok a matek az infó szakokon. Ha az nagyon nem megy, akkor jól teszed, ha elkerülöd.

2009. júl. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szija!

Én is ugyanilyen helyzetven voltam:) A mataekot rühellem, de az informatikát imádom, és a magyart meg a humán tantárgyakat imádom.

Gondolkoztam a bölcsészkaron, de szerintem onnan nem nagyon tudnék elhelyezkedni a szakmák telítettsége miatt, ezért informatikai OKJ-re jelentkeztem. Hálózattelepítő, hálózatüzemeltető lesz belőlem 2 év múlva:) Szintén azért nem mentem egyetemre mert a matek miatt folyamatosan bajban lennék:S. Úgy érzem jól választottam.

És ez a suli ahova járni fogok, ha jól tudom Sisco képzéssel is egybekötött, tehát ha minden jól megy CCNA is válhat belőlem=).

Szóval, szerintem megérné ha elvégeznél egy felsőfokú OKJ-s képzést is, mivel ezzel a papírral, egyetem nélkül is kiválóan eltudsz helyezkedni (persze angol német nyelv tanulásra is szükség van:)). Például a párom is ezt végezte el és egy jó cégnél dolgozik, 1 éve és nem alacsony a fizetése egyeltalán.

Sok szerencsét!

Ha érdekel ez a suli amit mondtam akkor nézd meg a honlapját. ISZTI a neve

remélem segítettem

2009. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az utolsó különösen tetszett :)

Most még jobban kedvet kaptam és szerintem kihozom magamból amit majd tudok. Sok szerencsét nektek is a továbbiakban :]

2009. júl. 29. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!