Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok, hogy ha valaki...

Mit tudtok, hogy ha valaki egyetemi szinten államilag finanszírozott képzésben kezdte és átmegy onnan BSC-re akkor hány félévet finanszíroz az állam?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én ugy tudom, hogy az állam 8 évet(16 félév) finanszíroz egy diáknak a felsőoktatási képzésbe, de ha túlléped ezt a 8 évet, akkor utána automatikusan átvált költségtéritéses formába, és onanntól már több állami finanszírozást nem kaphatsz, semmilyen felsőoktatásban. Ehhez viszont nincs köze, hogy te melyik suliból hova, milyen szakra, meg stb. váltasz át.
2009. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
12 félévet finanszíroz az állam, nem 16-ot!
2009. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én 13-ról tudtam. De az előtt meg 14-ről, szóval lehet, hogy rosszul tudom.
2009. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
12-t finanszíroz. Orvosin van 14, mert az 6 éves. Ha két év után átmész máshová, akkor marad 8 féléved.
2009. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12 félévet finanszíroz az állam. Az orvosi miatt: az előző hozzászólást javítanám->orvosi 6év, ami 12 félévet jelent-> pont ezért rendelkezik mindenki 12 félév államis félévvel!!!
2009. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 2005-ig 13 félévet, azóta 12-t. Dékániban kérd, hogy maradjanak meg a kezdeti féléveid!
2009. szept. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(2) Egy személy tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben


[link]

2009. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12 félé mínusz ahány félévet egyetemre jártál. Én is ugyanígy vagyok. Nemrég tudtam meg, hogy nem onnantól nézik a törvényt, amikor beiratkoztál, hanem miközben tanulsz és mikor végzel. Tehát hiába kezdtél 2005-ig egyetemit, ha maradtál volna akkor sem kapod meg a 13 félévedet, amit elvileg beiratkozáskor. Mivel jelenleg 12 félévet finanszíroz az állam összesen.
2009. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!