Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy diák nem tudja fizetni az osztálypénzt? Olyat is hallottam már, hogy gimiből ezért raktak ki valakit. Mivel büntethetik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan volt pl. hogy aki nem fizeti ki, az nem mehet osztálykirándulásra. Vagy amit a többieknek osztálypénzből kifizetik, neki azt mindig be kell hoznia. Ha nem, gondolhatod.. Élősködik a társai pénzén, nem nagyon szeretik. Pl. offőin szétszedik, volt egy csaj, ő tök depi lett. :D Jól nem jár, az biztos..
2012. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan h osztálypénz. Ha nem fizeted akkor max kimaradsz az osztálykirándulásból. Azért téged semmi hátrány nem érhet tanulási szempontból. Ha ér akkor harcolni kell az igazadért.
2012. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ennyi volt, hogy nem jöhetett osztálykirándulásra aki nem fizetett. Pontosabban nem akartak jönni, ezért nem fizettek. Egyébként meg végzősként mindenképp fizetni kellett, szalagavatóra vagy ballagásra vmit, már nem emlékszem pontosan...
2012. aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én már végeztem az iskolával. Két helyen voltam, először egy gimiben, ami az ottani város egyik legjobbjának számít, de csak 3 hónapot, költözés miatt szakmunkásba kerültem, itt nem kellett semmi fizetni, amit kellett sem tudtam (3 év alatt kb 5000), mert nem éltem a szüleimmel, nem futotta rá.


A gimiben az évkezdés úgy nézett ki: egyenruha, színházbérlet, kiránduláspénz, gyűjtés a ballagási ajándékokra(!!!) kilencedik osztályban. Anyámék nem tudták finanszírozni, inkább ellógtam az egyenruhás rendezvényekről, mert égőnek éreztem, hogy nem volt matrózblúzom, egyedül az egész iskolában.

Az osztálypénz havi 2000ft volt, el lehet képzelni. Aki nem fizette, annál borítékolható volt a bukás és a rossz jegyek.


Aztán barátnőm mesélte, aki végig egy 'elit' gimibe járt(szülői erőszakra), ott olyan volt, hogy az osztályfőnök szabályosan üvöltött,mert a diákok nem akartak nyaralást fizetni az összes tanárnak! Addig erőszakoskodott, egy pár gazdagabb szülővel egyetemben, míg kifizették! Olyan ajándékot találtak ki pedig, ami emlék is, hasznos is, egyedi is, névre szóló is, de mivel nem ért tízezreket, csak kb ötezret, fenyegette a diákokat, és üvöltött velük, hogy ugyan mit képzelnek magukról.

2012. aug. 17. 08:24
 5/8 anonim ***** válasza:

amíg volt osztálypénz, addig úgy volt, hogy mindenki befizetett egy ezrest év elején és ha kellett valami megvettük abból.


ez általában teremdíszítésre ment el. külön szedtek pénzt osztálykirándulásra, pedagógusnapra meg ilyen f*szom eseményekre, a 12. meg ilyen szempontból borzalmas volt, mert tényleg fűnek fának kellett ajándék. én volt hogy nem fizettem be, mert nem álltunk jól anyagilag és a elegem volt, hogy minden apró-cseprő dolog miatt kell fizetni valamennyit. amúgy ennek nem volt semmi következménye.


a sulinkban volt olyan osztály is, ahol szinte havonta szedtek 1000 ft-okat, mert kellett venni a tanároknak a szülinap, névnap, pedagógusnap karácsony, húsvét alkalmából ajándékot. az osztályfőnök a 4 év alatt ilyenekre több százezer ft-ot b*szott el a semmire.

2012. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerencsére most hozta kegy rendeletet, nem lehet osztálypénz. Ha kell valamire pénz akkor fogja mindenki vinni, előre nem lesz szabad beadni. A rádióban hallottam ,hogy elfogadták.
2012. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Elég ciki, hogy úgy adják elő, mintha kötelező lenne. Törvény szerint nincs joguk kifizettetni a diákokkal a pénzt. Én nem fizettem osztálypénzt utolsó 2 és fél évben, mert marhaságokra ment el. Ha volt külön valami, aminek értelme is volt, arra behoztam a pénzt. Szalagavatóra nem mentem el, egyrészt mert nem érdekel, másrészt nem is volt arra százezer ft-om (egyes osztálytársaimnak annyira jött ki mindennel együtt, pedig nem mindenből a legdrágábbat választották). Mégis felvettek egyetemre, oda, ahova szerettem volna, szerintem ez a lényeg.
2012. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez már szánalmas! Alapból nem lehetne ilyet szedni, a másik meg az, hogy sokszor a tanároknak megy ajándékokra (pl. ballagásra műszaki cikkek)! És tényleg sok családnak van elég költsége így is!Ezért nem rakthatnak ki, vagy ha a kapcsolataik miatt mégis, fordulj bírósághoz!Ez már tényeg túlmegy minden határon, és kenőpénz számba megy, mert ha nem fizeted be, akkor ez meg az lesz...
2015. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!