Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Baj, ha BME építőn (most...

Baj, ha BME építőn (most kezdem) nem járok be elméletre csak gyakorlatra?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem járok építőre tehát úgy válaszolok. Ha kötelezőjellegű akkor baj - van hogy körbe megy ilyen jelenléti ív- amúgy meg nem árt.
2012. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A vizsga nehezebb lesz az tuti.
2012. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!


Attól függ, hogy mit értesz baj alatt. Ugyan én BME-n vegyészmérnökire járok, de nálunk nincs, gondolom építős karon sem, ellenőrzés az elméleti órákon azzal kapcsolatban, hogy ki van jelen.


Ami bajt okozhat, habár nem feltétlenül éli meg nálunk mindenki olyan nagy tragédiaként, hogy nem elég, hogy az embernek vizsgák illetve ZH-k előtt jóval több időt kell ráfordítaniuk az anyagra (ne is beszéljünk az utó-/pót- előtagú megfelelőjükről), de általában véve jóval rosszabbul teljesítenek, mint azok, akik mindig ott vannak.


Összességében úgy gondolom, hogy egy átlagos képességű hallgatónak (természetesen nem tudom, hogy ön milyen szintű) határozottan érdemes bejárni az elméleti órákra is.

2012. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már MSc-re járok BME-n, nem építőn de általánosságban tudok nyilatkozni.


Meg lehet csinálni gyakokkal, csak nem igazán érdemes. Ha az a cél hogy minimális tudással 2-essel átbukdácsolj akkor csináld csak. De amúgy már a kérdésnek sincs sok értelme, mert a gyakok és előadások vegyesen vannak napközben. Ha már úgy is bemész 8-10ig egy gyakra, és mondjuk 10-12-ig van az előadás, utána 12-től gyak akkor direkt nem mész be a két gyak között az előadásra? :)

2012. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem én tuti átlagos képességűnek számítok, legalábbis jobb semmi képpen sem...

Nálam sem a "lógás" a cél első sorban, csak közben Kecskeméten is lenne dolgom, és nehéz lenne úgy megoldania lejutást, ha bent vagyok elméleten is. Mondjuk sokszor hallottam már, hogy a vizsgára való felkészülés legnagyobb része a jegyzeten és a szorgalmon múlik, nem azon, hogy bent vagyunk elméleten. Azért majd még puhatolózom, mert azt sem akarom, hogy a suli rovására menjen.

2012. aug. 5. 23:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából csak a korai előadásokat szeretném kihagyni, mert elég sok van, ahogy így elnézem az órarendet. :S Nyilván ha két gyakorlat között van, akkor bemegyek, ilyen szempontból nem vagyok link, csak reggel tényleg nagyon jól jönne az az 1-2 plusz szabad óra.
2012. aug. 5. 23:33
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Baj-e?

Ha van jelenléti ív, akkor - igen.

Ha nem tudsz kitől jegyzetet szerezni és a tanár úgy követel, hogy az anyag jó részét csak ő mondja el, nincs benne a megadott jegyzetekben, akkor - igen.

Tárgytól, tanártól függ. :P

2012. aug. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nézd, ahhoz hogy 3, de főleg 4 vagy 5 légy az adott tárgyból bent kell lenni elméleten is, mert itt nem egyszer összeadásos feladatok vannak és a tanárok belekérdeznek abba is. Hiába vagy bent csak a gyakorlaton, nem fogod tudni 2-esnél jobbra megírni vele a zh-kat. Persze vannak kivételek, vannak igazán felesleges előadások is, azokra nyilván nem kell bemenni, de általában reggel 8-ra nem ezeket teszik.
2012. aug. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Megnéztem az elsősök közös órarendjét és két előadás esik reggelre. Az egyik a statika, ha arra nem jársz be akkor valószínűleg a vizsgáig sem jutsz el, de ha el is jutsz, azon elhasalsz (ez amúgy is bukótárgy). A másik az Építőmérnöki kémia, az előadó nem szokott katalógust tartani és jegyzetből akár meg is tanulható zh előtt, csak épp egyszerre több tárgyból is van zh és úgy sokkal könnyebb felkészülni, ha már ismerős az anyag.
2012. aug. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 reptoid ***** válasza:
Amúgy első féléves rajzotokon lesz katalógus, meg Kopecskó is szokott kémián néha tartani katalógust (már ha ő tartja majd).
2012. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!