Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fizika, vagy a kémia érettsé...

A fizika, vagy a kémia érettségin durvábbak a számolási feladatok?

Figyelt kérdés
A "Kedves orvostanhallgatók!..." kezdetű kérdés kiírója vagyok.( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. Az igazság az, hogy 2011-ben érettségiztem, gimiben nem voltam túl szorgalmas, matekból sem voltam épp az élen, de talán hülye sem vagyok, csak nem vettem túl komolyan. Viszont szerintem össze tudnám szedni magam, és az orvosi pálya érdekel, ergó 2013 ősztől feltett szándékom orvosira járni. Érettségim sem bioszból, sem fizikából, sem kémiából nincs , úgyhogy hamarosan nekiállok intenzíven tanulni. Az egyik cél ugye a minimum 90%-os biosz emelt tavaszra , a másik ami szükséges lenne , egy szintén legalább 90%-os közép fizikából, vagy kémiából.(Van még 20 pontom, mert apám munkanélküli volt 9-es koromban, és erre képesek pontot adni, én meg csak elvi okból nem fogom nem kihasználni, és 28 nyelvvizsga, a maradék két többletpontért talán nem érdemes még egy emeltet tenni.)Az elméleti résztől nem félek, leülök, amúgy is érdekel, és megtanulom. Pont. De melyiknek a számítási feladatait tudnám vajon könnyebben megérteni, és tökéletesen begyakorolni tavaszig?
2012. júl. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű. Én fizikából érettségiztem középszinten, amin ugye az írásbeli első része tesztes, elméleti kérdésekből áll. Namármost hiába ülsz le és seggeled be a tankönyveket, az sem elég ehhez, mert nem fogalmakat kérdeznek, hanem arra kiváncsiak, hogy átlátod-e az egész tananyagot, érted-e az összefüggéseket. Nem lehet bemagolni. 1-2 kérdés persze mindig akad, amit még egy átlag ember is tud, de nem érdemes erre alapozni, mivel 90% felett szeretnél produkálni. És ez még csak az első rész volt, a számolások nagyon-nagyon sokrétűek, bármi lehet.

Én inkább a kémiát javasolnám emiatt, mondván ezt úgy, hogy nem ismerem a kémia középszintű érettségi felépítését.

2012. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem, hogy át is kell látni, érteni, de szerintem ezzel nem lenne gond.
2012. júl. 25. 18:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi az első választ, légyszi írjatok minél többen!
2012. júl. 25. 18:38
 4/5 reptoid ***** válasza:

Jövőre már két emelt kell kötelezően.


Én azt mondom mint orvosis, hogy a kémiával jól járnál, mert bár az első év nem nehéz, egy friss egyetemistának igenis rá kell jönni, miként is érdemes tanulni. A kémia igen hangsúlyos és sok ismerős dologgal fogsz találkozni, és tudsz esetleg alapozni a kémia tudásodra, így pedig átvészelheted a kezdeti nehezebb fázist. (később még nehezebb lesz, elárulom :D)


Másrészt viszont egy jó fizika emelttel sokkal jobb logikai képességre teszel szert, aminek hosszabb távon lesz nagyobb haszna. Nyilván nem magával az érettségivel, hanem a felkészüléssel.


Én fizikából érettségiznék, majd nyáron már tét nélkül, önszorgalomból, a saját lelkiismeretemmel nézegetném a kémiát. Nyilván nem egész nyáron, de legyen kint az asztalon, aztán ha nincs jobb dolgod, lapozgasd azt. Szerintem ezzel járnál a legjobban.

2012. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, írjatok még!
2012. júl. 25. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!