Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az, hogy minor és major?

Mi az, hogy minor és major?

Figyelt kérdés
Gondolom hülye kérdés, de sehol se találok róla neten olyat ami elmagyarázná nekem :D
2012. júl. 24. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minor = moll hangsor, olyan dal, ami lá-ra végződik

Major= dúr hangsor, olyan dal ami dóra végződik

2012. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*vagyis olyan dalnak a hangsora. Remélem érthető.
2012. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem erre gondolt a kérdező:D A major a főszakod, a major pedig amit mellé felveszel és elvégzel, és a végén tanár leszel ezzel a 2 szakkal.
2012. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ühm, szóval ha járok egy egyetemre, és mellé jelentkezek egy új bsc képzésre akkor az alapból minor lesz ? :P
2012. júl. 24. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem pontosan, külön szakosodni kell tanárszakirályra, és akkor ott lehet felvenni másik szakot. Pontosabban beadni a kérvényt, azt elbírálják (mert nem mindenkit vesznek fel, ott is nézik az eredményeket)
2012. júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bmr válasza:
100%
én is úgy hiszem, h az utóbbi válasz hasznosabb ez esetben :) Sok szak 120 kredites (pontok, amelyeket az órák teljesítésével kapsz), de a diplomához 180 kell. Ez a 120 kredites a főszakod, ez a major, erre jelentkezel a felvételi során. A maradék kreditet többféleképp is megszerezheted, vagy csinálsz egy specializációt, amely a szakodhoz szorosan kapcsolódó tárgy, így például az angol szakon a tolmács-fordító vagy a business English, a törin a régészet stb. De választhatsz egy másik szakot is (ha tanár akarsz lenni, akkor ez a járható út), amit tömörítve, kevesebb óraszámban tanulsz 50 kreditért, ez a minor. Erre az első egyetemi év során kell jelentkezni, egyetemen belül. Ha tetszik egy minor, akkor érdemes utánakérdezni, hogy van-e előkészítő év (a legtöbb minor 2 éves, de az orosz a SZTE-n pl. 3)
2012. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Óh, köszi szépen így már értem.
2012. júl. 24. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ja jólvan. csak zenében is van ez. Ének tagozatosként vágom ezt. :DDDDD
2012. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:D:D Nem is mondjuk, h rossz a válasz (az ének tudásom annyiból áll, hogy tudom hogy a tempo guisto kötött, feszes ritmust jelent xD), csak hogy szerintünk nem erre gondolhatott a kérdező:D De végülis tényleg nem volt pontos a kérdés:D
2012. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!