Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kéne megreformálni a...

Hogyan kéne megreformálni a szakképzést?

Figyelt kérdés
Hogy lenne ideális, mi lenne a szerepük a cégeknek, van-e értelme a szakmunkásképzőknek, szakközepeknek a jelenlegi formában ill. milyen életkorban kéne elkezdeniük a képzést stb
2012. júl. 23. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Miután szakmunkás után érettségiztem már rég megvan a kialakult véleményem pláne azok után, hogy az általános közvélekedés szerint a rossz tanuló, deviáns gyerekek mennek szakmunkásba. Az én osztályom jó általános bizivel simán bejutott volna a szakközépbe is csak ilyen-olyan okok miatt a szakmunkásba kötöttek ki.


Én részemről megszüntetném a szakmunkásokat és a sima gimiket is.


Legyenek négy éves szakiskolák, amelyek annyi gyakorlatot adnak, mint egy szakmunkás és a végén érettségit adjon.


Aki nem tudja mit tanuljon menjen gimibe de ott meg lehessen választani olyan tanfolyamok közt, amiket el lehet végezni pár hónap vagy egy-két év alatt, mint egy okj-st. Mert ugye van egy csomó sima gimis, akikre most az állam eleget költ az első szakma megszerzése miatt.

Ezeket a szakmákat külön akkreditált sulikban, tanfolyamokon végeznék a tanulók mert minden gimiben mégsem működhet kismillió tanfolyam.


A szakiskoláknál meg szerződéseket kötnék komoly cégekkel a gyakorlat miatt. Kitalálnának egy követelmény rendszert a cégeknek, mit tanítsanak meg a gyereknek. Tehát ne kávé után szaladgáltassák. Így nem mondhatják a munkáltatók a fiatal pályakezdőkre, hogy tapasztalatlanok a szakmunkásokat meg nem néznék le.

2012. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%

Valós foglalkoztatottsági statisztikák alapján kellene megszabni a támogatásokat!


Aki fél évig nem talál munkát az elvégzett szakmájával annak az iskolájától megvonni a támogatást, vagy akár visszafizettetni az eddigit, így megszűnne a munkanélküliek gyártása eltűnnének a lufiszakmák.


Minden év végi értékelővizsga minden tárgyból külön bizottság előtt történne, mint az érettséginél, amelyik tárgy tanára nem éri ela megfelelő hatékonyságot (csomóan csak kettessel csusznak át vagy megbuknak) attól a tanártól visszavonnia diplomáját, és foglalkozásától eltiltani. Így megszünnének a kontár tanárok.


Aki kétszer megbukik kettőnél több tárgyból, (akár félévkor) azt eltanácsolni, és közmunkára kötelezni!


2 év ledolgozott közmunka után lehetőséget biztosítani neki tanulmányai befejezésére, térítés fejében.

2012. júl. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

??? Hát a munka keresési idő és az iskola munkájának minősége nem igazán függ össze. Pláne ma, amikor igazán jó szakemberek sem találnak melót, arról ne is beszéljünk, hogy manapság a legtöbb fiatal pályakezdőt pont azért nem veszik fel sehová mert nincs gyakorlata.

Úgyhogy ezt inkább nem vetném be mert nem reális.

Azzal viszont egyet értek, aki bliccel, és elsinkófálja a sulit na azt helyrerakni rendesen.

2012. júl. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

ma 01:20


Tévedés...


A munkáltatók azért válogathatnak ennyire, mert túlkínálat van munkaerőből.


Vagy túl sok a munkanélküli, vagy minden szakmából túlkínálat van!


Tehát be kell zárni az iskolákat!

Beérik majd a sima betanított munkással is ne félj!


Iskolák helyett munkahelyeket kellene nyitni!

2012. júl. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen igazad van, hogy túlkínálat van de gyakorlott munkanélküliként elég sokszor találkozok pályakezdőkkel és vállalkozókkal, fejvadászokkal, munkaügyisekkel is, hidd el abba is belekötnek lépten-nyomon, hogy nincs gyakorlat. Látom magam körül a frissen végzett fiatalok kínlódását, napi szintű megalázását. Ez legalább ugyan akkora probléma, mint a túlkínálat. Én is nemrég vizsgáztam okj-s tanfolyamon és rendesen körberöhögnek, amikor elmondom, hogy egy napot sem dolgoztam a szakmában. És miután túlkínálat van egyértelműen azt veszik fel, akinek van gyakorlata.


Nyugaton a nevesebb egyetemeknél már a vizsga időszakban sorban állnak a nevesebb cégek és lesik az éltanulókat, sok diáknak már a vizsga előtt megvan a helye. A cég aztán a fiatal, rugalmas munkaerőt a saját képére formálja, képezi. Itt meg nem engedik elindulni, valóságos falként állnak eléjük. Nem lehet csodálkozni, hogy sokan nem a szakmájukat végzik hanem valami gagyi melót.


Az iskolákat meg nem kell bezárni nem kell hagyni a népet még jobban elbutulni mert annak nincs jó vége. Minél tudatlanabb egy ember annál több maszlagot tudnak velük megetetni és dróton rángatni őket. Sose tudhatod, hogy egyszer mire mész a tanultakkal. Mivel mindenhol a papír számít megnézném mit szólnának egyesek, ha azt mondanák nekik, hogy bocs de nem tanulhatsz mert nincs hely, vagytok elegen stb. Nem éreznétek úgy, hogy egy jobb életre való lehetőséget vettek el tőletek? Az iskola bezárás a legrosszabb dolog, amit kitalálhatnak. Talán kéne némi átszervezés a hatékonyság növelése, a képzés átalakítása az oktatás hozzáigazítása a munkaerő piachoz, a munkáltatói szükségletekhez.


Azzal egyébként meg egyetértek, hogy támogatni kell a munkahely teremtést. Nem vagyok vállalkozó nem tudom milyen kedvezményeket kapnak de talán nem kéne kicsinálni őket mindenféle mondvacsinált adóval, és támogatni kéne a kis és közép vállalkozásokat. Az indulásnál valami adókedvezménnyel, rugalmasabb hitelekkel stb.

Persze ha nem egy milliárdokat befektető külföldi multi vagy akkor le vagy ejtve.


A képzetlen melósokat meg soha nem fogják preferálni szakképzett ember mindig lesz. Iskola bezárással a tanulatlan réteg fog növekedni, akik aztán a fekete munkában építenek "karriert" és gyarapítják az alulfizetett, járadékot még jobban nem fizető, nehezebben elhelyezkedő, csórók táborát. Erre nincs szükség. Tanulatlan emberekkel nem lehet országot építeni, előre menni. Nem véletlen, hogy minden nagyobb, gazdagabb ember a világ minden táján az oktatást támogatja leginkább. Nem akarok messzire szaladni de a diktatúrákban is mindig az értelmiséget, az iskolázottakat támadják nem véletlenül. Innen lemérhető az oktatás fontossága.

A probléma csak az, hogy nincs lehetőség kibontakozni és alkalmazni a tanultakat. Mert nincs hol. Én még mindig azt mondom, ha már úgyis munkaerő túlkínálat van inkább a tanult, iskolázott rétegből legyen túlkínálat, mint a tanulatlan gyökerekből.


De ez szerintem egy nagyon összetett dolog innen gép mögül nem fogjuk megoldani persze azért rálátunk arra a szegmensre, ami minket körbevesz.

2012. júl. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!