Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MIt takar a levelezős egyetem?

MIt takar a levelezős egyetem?

Figyelt kérdés

Felmerült h jövőre kezdjem el levelezőn az egyetemet... és sajnos nem tudom h ez mit takar, valaki elmondaná nekem ?

milyen hátránya, előnye van ? jobb mint a sima államis bejárós egyetem , vagy épp h rosszabb ?


2012. júl. 18. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
a levelező szak azt jelenti, hogy havonta 3 napot vagy ott, akkor zanzásítva lenyomják az anyagot, amúgy meg tanuld meg könyvből, vagy ahogy tudod. Ha más városban élsz, esetleg normál munkahelyen napi 8 órát dolgozol, akkor jó. Év elején megkapod az adott félév beosztását, ahhoz tudsz igazodni. Nyilván minél nehezebb az egyetem, annál nehezebb levelezőn elvégezni. A vizsgákra is csak bejársz, ennyi.
2012. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában hétvégén van óra, szombaton, de pl nálunk csütörtök délután, pénteken és szombaton egész nap is, szóval egy átlagos munka mellett elég nehéz bejárni.

Az első leírta, amit én is írnék.

2012. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában péntek-szombaton vannak előadások/laborok, hetente vagy kéthetente, ez sulitól függ. Szóval előnyös, ha ennek pontosan utánajársz az adott suliban, és a munkahelyen rákérdezel a sorozatos pénteki szabik lehetőségére.

Amúgy a nappali annyiból jobb, hogy nincs annyira elhadarva az anyag, részletesebben átveszik. A levelezős előadáson nem is mindig mond el mindent a tanár. Néha csak annyit mond, hogy "ezeket a fejezeteket most átugorjuk, tanulják meg a könyvből." :)

2012. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Levelező szak után tudtommal nem járnak azonos kedvezmények, mint a nappali szak esetében, tehát nincs ösztöndíj, szociális támogatás, a diákigazolvány is csak korlátozottan érvényes (csak a lakóhelyed meg a suli között), és tudtommal nem jár a TB sem. De javítson ki valaki, ha rosszul tudom.


Egyébként minden iskola más szabály szerint tartja meg az órákat, láttam már hétfő délutáni, meg tömbösített két hét/féléves oktatási rendszert is. A felvi.hu-n elég általános stílusban, de általában leírják, mikor vannak a levelezős képzési napok.

2012. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát... mindenkinek köszönöm szépen az információt és a felvilágosítást... azt hiszem én nem bírnám a levelezőt, nem azért mert h*lye vagyok vagy valami, hanem mert nekem nm lenne elég h olyan gyorsan elhadarják, meg nem szeretek könyvből tanulni, inkább jegyzetből ... szal sztem felejtős :) inkább megyek normális képzésre :)
2012. júl. 20. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!