Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar tanár szeretnék lenni!...

Magyar tanár szeretnék lenni! Melyik egyetem a legerősebb bölcsészkar téren?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon szimpatikus a pécsi és a bátyám is azt mondja hogy jó, de ő nem bölcsészre járt.
2009. júl. 8. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ELTE, de a videkiek kozul valoban a PTE, DE es SZTE a legjobb, ez a 3 kb. egy szinten van, ugyhogy tenyleg szimpatia es egyeb szempontok alapjan kell donteni (pl. tavolsag). De a legerosebb messze az ELTE.
2009. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

És milyen szakon szeretnél tanár lenni?

Csak azért, mert ha magyar szakon akarsz lenni, akkor még kicsit gyúrj a helyesírásra, mert a magyar tanár azt jelenti, hogy magyar állampolgárságú (de nem definiált szakú) pedagógus. Ő akár lehet francia szakos tanár is... A magyar szakos tanár magyartanár, mert többletjelentésű az összetett szó, mint a különírt. (Lásd fentebb is, magyar tanár = a nemzetisége definiált, magyartanár = a szak definiált.)


Számomra elvárható egy leendő pedagógustól (pláne, ha valóban a magyar nyelvet akarja oktatni), hogy az ilyen alapvető dolgokkal tisztában legyen.


Nem fikázni akarlak, csak ösztönözni arra, hogy ha már oktatni akarod nyelvünket, akkor te is légy tisztában vele. Mert igen kellemetlen, amikor a diák javítja a tanár helyesírási hibáit egy-egy órán...

2009. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Szívemből szóltál második.A magyartanároknak még a felvételi előtt meg kell tanulniuk írni.
2009. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen idén nem indul magyartanári master, mert a minisztérium visszadobta a szakindítási kérvényt. Elképzelhető, hogy mire te egyetemista leszel, már itt is indulhat tanári master, mint a többi nagy egyetemen.


Én Pécsre járok-jártam BTK-ra két nyelvszakra, azt tudom mondani, hogy a tanári gárda kiváló, pont, mint az ELTÉ-n, csak nagyobb a követelmény, mint Pesten. Éppen emiatt mennek át tőlünk sokan az ELTÉ-re, mint két csoporttársam is. Itt Pécsen bukdácsoltak, Pesten ötös átlagot produkálnak. Egymástól függetlenül életük legjobb döntésének tartják, hogy átmentek, mert "Pesten szinte semmit nem kell tanulni"... Azért nem mondanám színvonalasnak azt az egyetemet, ahol a nyelvszakon az órákat a bezgyak kivételével magyarul tartják, és a szakdolgozatot magyar nyelven adhatod le, valamint ha egy ELTÉ-n végzett nyelvszakos nem képes megszólalni azon a nyelven, amiből diplomája van. Sajnos nem egy és nem kettő ilyennel találkoztam már.

Véleményem szerint az ELTE már csak a hírnevéből él, Szeged, illetve Pécs jobb hely.

2009. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
magyartanár!!!!
2009. júl. 8. 15:42
 6/10 A kérdező kommentje:
:) köszi:) főleg második!!
2009. júl. 8. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:
én is az ELTÉ-t ajánlanám, én is oda járok a BTK-ra, csak nem magyar szakra. pázmányt nem ajánlom, nagyon sok rosszat hallani a bölcsészkaráról, és nagyon sokan vannak az eltén, akik onnan jöttek át, és szidják a pázmányt
2009. júl. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. júl. 10. 09:25
 9/10 anonim válasza:
Nem csak az ELTE, a PTE...létezik ha már Bp., akkor mondjuk KRE-BTK is rendelkezik magyar szakkal. igaz nincs akkora hírneve, mint mondjuk az ELTE-nek, de én csak jókat hallottam az egyetemről.
2009. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fispán Géza válasza:
Legcélszerűbb mielőbb megtanulnod helyesen írni..Olvass sokat, azután mindegy.
2016. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!