Ha valaki a színművészeti egyetemre jelentkezik, akkor ott hogyan zajlik le az alkalmassági? (részletesen
itt vannak segitsegek a felkeszuleshez, konkret elmenybeszamolot en a helyedben a www.felvi.hu foruman keresnek, biztos, hogy van a SZFE-nek kulon topikja, ahol talalhatsz tapasztalatokat.
Az eddigi gyakorlattól eltérően a márciustól áprilisig húzódó első fordulóban a felvételizők nemcsak az általuk hozott anyagot (versek, monológok, dalok) mutatják be, hanem kis feladatokat, páros gyakorlatokat is kapnak. Ezeket – kevés próbaidővel – még ugyanezen a délelőttön vagy délutánon bemutatják a felvételiztető tanároknak (mesterségtanár, logopédus, zongorakísérő).
Azok a szerencsések, akik túljutnak az első fordulón, májusban újra bemutathatják tudásukat. Ekkor már jóval több tanár előtt mondhatják el hozott anyagukból azokat, melyeket ők szeretnének, ill. amit a felvételit vezető tanár kijelöl.
A budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetemen több mint tíz éve kialakult az a szokás, hogy a második rostán átjutott felvételizők úgynevezett együttélésen vesznek részt. Ez azt jelenti, hogy egyrészt objektív alkalmasságot vizsgálunk: a logopédiai szűrésen túl a hangadottságokat, a fizikai képességeket, a ritmusérzéket, másrészt zenés ill. prózai színészmesterség felmérést tartunk.
Ez a körülbelül egy hétig tartó foglalkozás rendkívül megterhelő a színészjelöltek számára. Reggeltől éjszakába nyúlóan kell dolgozni. Ilyenkor minden tanárnak és felvételizőnek az a cél lebeg a szeme előtt, hogy minden színészetre alkalmas tulajdonság előbukkanjon a jelöltekből.
A felvételiztető bizottság szavazással dönti el, hogy kik kerülnek a majdani osztályba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!