Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középszintű magyar-és töri...

Középszintű magyar-és töri szóbelin van forrás/feladat, amiből elmondhatom a tételt?

Figyelt kérdés

Ha van, irodalomhoz és nyelvtanhoz is adnak, vagy csak az egyikhez?

A feladat mindig a tètelhez kapcsolódik,vagy más témakörhöz?



2012. jún. 24. 14:56
 1/3 anonim válasza:
Nyelvtanhoz van feladat. Irodalomhoz kaphatsz szöveggyűjteményt, tehát tekinthető forrásnak. Törinél használhatsz atlaszt, ami szintén segít. A tanárok azt hiszem, azt mondták, hogy egy lapot kapunk, amire a tétel lesz felírva, és alá szöveg, ami kifejti, hogy mire kíváncsiak. De szerintem olyan forrás nem lesz, mint ami volt írásbelin, hogy szinte csak a forrást kell átfogalmaznod és kiegészítened. De szerintem ezekből a megadott lehetőségekből ki lehet hozni a 10%-ot, akkor is ha valaki nem tanult egy szót se.
2012. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Történelemnél 2-3-4 oldalas forrásokat szoktak adni: táblázat, szemelvény, grafikon, képek. Mondjuk ha fogalmad sincs az adott témáról sokat nem segít. Irodalomnál szöveggyűjtemény esetleg irodalomtörténeti atlasz. Itt a szöveggyűjtemény hasznos ha verset kapsz és amúgy sem tudsz semmit, mivel verset elemezni szerintem nem olyan nehéz.
2012. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sidel ***** válasza:
Nekem sokat segítettek a töri források... 4 oldal volt a választójogról, amiről amúgy semmit sem tudtam. A végén 49/60 pontot kaptam.
2012. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!