Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől újra szeretnénk...

Szeptembertől újra szeretnénk igényelni az árva ellátást lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Gyermekem árva ellátást kap és szakiskolában tanul 20 éves. Most átszeretne iratkozni más szakra de ahhoz ki kell iratkozzon az iskolából és majd csak augusztusban iratkozhat be.Mivel kiiratkozott az iskolából, kaptunk levelet a nyugdíj folyósító igazgatóságtól hogy 15 napon belül fellebbezhetünk ez ügyben hogy továbbra is kaphassa a pénzt. Tegnap elment a nyugdíjfolyósító igazgatóságra ahol a recepciós nő iskolalátogatási igazolást kért de mivel gyermekem most nem jár iskolába így nem tudott adni, és ma érkezett még egy levél hogy az iskolával ki kell töltetni de mivel ő kiiratkozott így nem tudja. Mivel nem jár iskolába így nem fellebbezhetünk? és ha elkezdi az iskolát nem lehetne ezt az árva ellátást ujra igényelni? Mert ezt 25 éves koráig kapja ha tanul.

2012. jún. 20. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

16 éven felül minden diáknak igazolnia kell tanév elején hogy még tanul. /azért mert már nem tanköteles korú/

Csak attól az időponttól fogja kapni az árvaságit ha már az új iskolájába beiratkozott, és fel tud mutatni iskolalátogatásit.

2012. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is jár az árvaellátás. Szerintem nem lehet fellebbezni, mivel ott van a levélen, hogy amennyiben megkezdi/folytatja a tanulmányokat. De jelen esetben egyik sem. Ha beiratkozik az új suliba, akkor töltesse ki azt a papírt, amit ma kaptatok és onnantól újra járni fog.
2012. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, kicsit más a helyzet, de egyetem után (június 30.) mikor szeptemberben kezdtem a doktori tanulmányokat, írtam egy levelet a nyugdíjfolyósítónak, természetesen mindez 2 hónappal a nyugdíjfolyósító megszüntető határozata után történt, leírtam hogy ismét tanulok, küldtek egy új papírt, hogy töltessem ki az egyetemen, majd VISSZAMENŐLEG! júliustól utalták az árvaellátást. Tehát most nem kell fellebbezni, ne aggódjatok, hanem majd ha beiratkozott, írasson alá iskolalátogatásit, és szépen írjátok meg a nyugdíjfolyósítónak mi a helyzet. Szeptembertől biztos kapni fogja a pénzt, de még az is lehet, hogy visszamenőleg is megadják.
2012. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!
2012. jún. 21. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!