Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecenben: Campus Hotel vs....

Debrecenben: Campus Hotel vs. Kossuth Lajos kollégium?

Figyelt kérdés

Még van időm az egyetemig, de már érdeklődöm ilyesmik iránt, mivel biztos, hogy kollégista leszek.

Ezért vélemények és tapasztalatok érdekelnének.

Például felszereltség, egyetemi élet, etc...szempontjából!:)

Köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 2. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe a Kossuth kolikba mennék. sokkal jobb a társaság, sokkal spontánabb az egész, pezseg az élet. régen nagyon lepukkant volt a Kossuth II-es, de mára nagyon jól megcsinálták. és nagyon jók a spontán szobabulik:) a Campus, ami a Kassai úton van, nagyon extrán néz ki, de nekem az nem tetszik benne, hogy nagyon szigorúak a belépési szabályok, az egész be van kamerázva, úgyhogy kb a fenekedet sem vakarhatod meg a folyosón anélkül, hogy ne röhögnének rajta a portán. ezenkívül elég sznob az ottani banda, a C. inkább a közgázosok meg a jogászok kolija. ezerrel megy a rongyrázás. döntsd el, mi áll hozzád közelebb és az alapján jelöld a helyeket a kolifelvinél. én mindenképp a Kossuth kolikat ajánlom (a II.-est vagy a III.-ast).
2009. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gólyatábor alatt a Campusban laktam, utána egy évig voltak Kossuthos. Jó hely a Campus, jó a felszereltsége, de nem annyival jobb, mint amennyivel többe kerül. A Kossuth kolik nagy előnye, hogy minden közel van: ENK, főépület, kémiai épület, pszichó intézet, ÉTK... A bekamerázás ott is érvényes, de nem vesznek mindent olyan véresen komolyan, mint a Campusban.
2009. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Várom a többi tapasztalatot is.:)

2009. júl. 2. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a campus olyan mint egy börtön, és ha nem vagy gazdász/jogász...mintha a világ végén lenne! kossuth sokkal jobb.
2010. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2év Kossuthos és 1hét Campusos tartózkodás után mondom a következőket. Mik vannak a szobákban:

- wc, zuhanyzó (a Kossuthban jobb, mert magas a pereme, nem önti el a szobát a víz, ugyanis ha hosszabb a hajad könnyen eldugul tőle a lefolyó)

- net (lakónként egy dugalj, portán kábelt kérhetsz), tv készülék, kábeltv (ugyanaz a siralmas választék mindkettőben), telefon (csak egyetemi mellékek hívhatók, minden szobának van saját melléke)

- hűtő (a Kossuthban kb másfélszer akkora méretű, 2 ember heti házikosztja elfér benne)

- íróasztal asztali lámpával (lakónként egy. a Campusban kicsit nagyobb, de még a Kossuthoson is kényelmesen elfér egy noti és egy mekis tálca egymás mellett)

- kulcsolható szekrény (a Campusban a szekrény 2x akkora, de én a Kossuthban sem használom ki az egészet)

A Kossuthos (2 ágyas) szobák kisebbek, tagoltabbak, jól elkülöníthető előtér van, itt van a hűtő, a fogas, egy nagy tükör, a hűtő fölött polcok, amik bár elég magasan vannak a főzős motyók elférnek rajta. A Campusban ez nincs meg, egy hatalmas tér középen és a sarkokba bedobálva a bútorok, plusz egy ember simán beférne, szerintem a 3 ágyas szobák pont így keletkeztek. A Kossuth egy erősebb kőhajintásnyira van a főépület mögött, 3-5 perc séta a kémia, a matek/infó (az új infó épületet a Campus mellett építik) és az élettudományi épülettől, a mögötte lévő parkolón túl meg már az orvostudományi kezdődik. A Campus a közgazdaságtudományi tanszék mellett áll. A főépület és a Campus közt gyalog 15-20 perc, 3E trolival a leggyorsabb, kb 10 perc, de járhatna sűrűbben. Busszal is megoldható, de ezek oda-vissza érintik a köztemetőt(=sok a nyanya) és a menetidő is több. A műszaki kar épülete a Campushoz van közelebb, de annak saját kolija is van, a fizika intézet a Kossuthtól villamossal vagy a Tisza koliból. Az agrár mindentől messze van, de van saját kolija. A tanítóképző villamossal érhető el a Kossuthtól, a Campustól busszal, de vagy vársz a megfelelőre vagy még villamosozni is kell, a belváros dettó.

2010. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!