Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti emelt szóbelire hogyan...

Ti emelt szóbelire hogyan készülnétek?

Figyelt kérdés
Szombaton szóbelizek és az a baj ugye hogy emeltből nem tudni a tételeket csak a követelményt. Szerintem kb 40-50%-ról tudnék beszélni elég sokat. Ti hogy készültök emelt szóbelire?
2012. jún. 5. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Kidolgozom a tematikát. A szakmai tudás meg már itt halmozódik a fejemben 10 éve. Ha valakiből hiányzik ez az odaadás, az emelt szóbelin úgyis kínosan fogja érezni magát (kivéve ha pont olyan tételt húzol, amiről mindent tudsz, de tényleg mindent). Szóval nem tudom milyen tárgyról van szó, de felejtsd el a tanulást és inkább művelődj, nézegess a témáról filmeket meg lexikonokat vagy csak simán böngészgesd a wikipédiát (tudom, tele van hülyeséggel), hogy átszellemülj a dologra.
2012. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gépészetről van szó... voltam már versenyen is (SZÉTV) ott egész jó lett 46 pont az 50-ből és az elvileg emelt szintű érettséginek felelt meg... de igaz hogy ott olyan témát kaptam amiről mindent tudtam (fogaskerekek, edzés)
2012. jún. 5. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Töriből fogok emeltezni. Én személy szerint jegyzetet készítek az összes témakörről. Nekem jobban megmarad, ha kiírom a dolgokat és így rendszerezem a gondolataimat. Átolvasom egyszer, stoppert elő és mondom magamnak min. 10 percig az anyagot. Ha elakadok akkor belenézek, majd újra megismétlem. Nekem ez ad egyfajta biztonságérzetet és így rögzülnek a dolgok. Annyi igaz, hogy rendkívül időigényes és fárasztó.
2012. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én németből emeltezek. 93% lett az írásbelim,így én jóformán semmit nem készülök az érettségire. Pár specko bevezetőmondatot betanulok a vitára,és majd rögtönzök :)

bár nekem nem nagy döntő szerepe van mivel az írásbeli 120 pont, a szóbeli meg 30 pont.

2012. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!