ELTE TTK fizika bsc-n és ELTE IK prog. Terv. Bsc-n a bejutottak hány százaléka végez a tanulmányaival, illetve hol találok ilyen statisztikát? Illetve milyen nehezek ezek személyes tapasztalatból?
E két szak közül nem tudom eldönteni melyiket rakjam elsönek, és jólenne tudnom a kettö közötti nehézségbeli különbséget. Van egy olyan sejtésem hogy a fizika szak nehezebb, csak jó lenne tudnom mennyivel...
(Ha esetleg valaki tudna valamit mondani a két diplomával akár Bsc-vel, akár Msc-vel elhelyezkedési lehetöségekröl, annak is nagyon örülnék) Köszi elöre is!
Szia!
Konkrét statisztikát nem tudok mondani, de azt tudom, hogy proginfón csak nagyon kevesen végeznek 6 félév alatt. Az átlag az első féléves tárgyaknál kiesik, vagy feladja. Párom proginfós, most végez időben. Ha jól emlékszem ha 50-en végeznek ugyanabból az évfolyamból egyszerre, az akkor egy nagyon jó évfolyam volt.
Párom haverja fizikán van, ő is időben végez. Náluk sem egyszerű a szak, talán többen végeznek arányaiban időben, de leginkább azért, mert fizikára inkább az elhivatottabb emberek mennek, míg proginfóra olyanok is, akik nem tudják mit kezdjenek magukkal, de mivel alacsony a ponthatár, és szeretnek gépen játszani úgy gondolják nekik való...
Elhelyezkedés: fizika diplomával nagyjából csak kutatni lehetne itthon, de nagyon kevés embert szívnak fel a kutatóintézetek. Ha megtanulsz mellette programozni, meg ha jól megy a matek, akkor nagyjából olyan helyekre mehetsz, mint proginfóval. Emellett tudomásom szerint külföldön keresettek a fizikusok.
Proginfón az elhelyezkedés viszonylag egyszerű - ha elég jó vagy, és a szak mellett több programnyelvet is megtanulsz. Párom már 3 féléve programozó gyakornokként dolgozik (mondjuk egy soklépcsős - asszem 4 vagy 5 - felvételin vett részt), jóval az átlagbér fölött keres kellemes, multikulturális környezetben. Viszont itt figyelembe kell venni, hogy nagyon sok gyengébb képesítésű informatikust képeznek, így csak a jóképességű, tanulni hajlandó és angolul jól tudó szakemberekre van igazán igény.
Annyival egészíteném ki, hogy a fizikus diplomával alapból betölthetőek bizonyos jellegű mérnöki állások, illetve ha jó matekból az illető, akkor fizikus diplomával is lehet menni bankokhoz, biztosítókhoz matematikusnak. (Van pl. olyan ismerősöm, aki fizikát végzett és most a Morgan Stanley-nél elemző elég durva fizetésért.)
Szóval elhelyezkedési esélyek nagyjából hasonlóak, a prog-infón végzettek kezdő fizetése viszont jellemzően magasabb.
Egyébként ha mindkét tudományág érdekel (és nem csak az ELTE jöhet szóba nálad), akkor érdemes lehet megnézned a BME-s villamosmérnök vagy mérnök-info szakokat is, azokon programozást és fizikát is tanulsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!