Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy "X" szakos tanár csinálhat...

Egy "X" szakos tanár csinálhat olyat, hogy a beteg/hiányzó "Y" szakos tanár helyett (annak óráján) "X" órát tart?

Figyelt kérdés
Tehát van mondjuk X tantárgy, azután következik az Y. De az Y-t tanító tanár beteg. És ő meg ehelyett az óra helyett is X-et tart. Ha bejön helyettesíteni, csak Y-t tarthatna, nem?
2012. máj. 31. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha mondjuk a matek tanárodnak fingja nincs a földrajzhoz, nyugodtan tarthat matek órát.
2012. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már miért tarthatna? Ennyi erővel akkor nem is kellene soha földrajz, ha lehetne helyette mindig matekot tartani.
2012. máj. 31. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs akadálya, nálunk annó sokszor volt, hogy a hiányzó tanár betelefonált, hogy mit vegyünk át a tankönyvől. Persze ekkor a helyettesítő nem tartott órát csak felügyelt.
2012. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De pont ezt mondom, hogy nem azt a tárgyat tanuljuk abban az órában, ami lenne, hanem azt a tárgyat, ami a helyettesítő tanár szakja.
2012. máj. 31. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabály, simán megcsinálhatja.
2012. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja bocs, akkor belezavarodtam itt az x-ekbe meg y-okba. De szerintem nem tiltja ezt semmi, ha a tanár ennyire túlbuzgó, akkor csinálhatja.
2012. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi sem tiltja, hogy ezt tegye. Ha engem beküldenek egy nyelvi órára, én sem tudok érdemi munkát végezni.

De ne aggódj: országosan elterjedt szokás, hogy pénzhiány miatt nem helyettesítést, hanem felügyeletet rendelnek el, amiért nem kell bért fizetni a tanerőnek.

Ha a tanár ennek ellenére bármit is tanít, azt köszönjétek meg.

2012. jún. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyettesítő tanár taníthatja a saját tárgyát, különösen ha amúgy is tanít az adott osztályban.

Annyi csak a kötöttség, hogy minden tárgyból meg kell lenni az éves óraszám 90%-nak. Ha a hiányzó tanár tárgyából ez nincs meg, akkor év végén előfordulhat hogy visszacserélnek, azaz X helyett is Y-ból lesz óra.

2012. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha beteg volt a tanár, akkor nem helyettesítették, hanem lyukasóra volt, egyszer kétszer volt, hogy megtartották az órát, de akkor adott szakos tanárt küldtek, ha épp volt szabad.
2012. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen.Y tanár bteg, X bejön tart X órát,s utolsót elengedik.
2012. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!