Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék Rendőr tisztire...

Szeretnék Rendőr tisztire menni, de nem a nyomozás érdekel, hanem inkább a tiszthelyettesi feladatok, van valami olyan ágazata az RTF-nek ahol nem nyomozást tanítanak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze!!!

Nézz fel a rtf.hu-ra!!!!

Van egy csomó olyan...

2009. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

a rendőri munka nemcsak a nyomozásból áll!!!:)


a tiszthelyettesi feladatokhoz leginkább a közrend és a közlekedésrendészet szakok állnak közel,de ezen szakok polgári hallgatók részére nem nyitottak!!!(nappalin nincsenek ezek a szakok,csak a levelezősök részére,akik már rendőrként mennek a fősulira)


a tisztin a köv. szakok vannak nappalin:

-bűnügyi

-gazdaságvédelmi

-igazgatásrendészeti

-határőr

-vám-és pénzügyőr

-büntetés-végrehajtás (de ez is csak a már bv-sek számára meghirdetett szak)


+van egy pár éve indult szak:rendőrszervező,mely viszont "civil" diplomát ad,tehát nem leszel tiszt


amúgy,szerintem ha pl.bűnügyi v. gv szakon is végeznél a fősulin,közrenden ill. közlekedésrendészeten simán el tudnál tisztként helyezkedni!!!

2009. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

az előző vagyok!


bocs,a polgári szak megnevezése:biztonsági szakirány,nem pedig rendőrszervező...:D

2009. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!:) most Adyligetre járok,a rendészeti suliba,de utána szeretnék tiszt ként is végezni . De akkor ezek szerint ezt csak levelezőn tehetem majd?
2009. aug. 12. 16:22
 5/6 anonim válasza:

szerintem ha már a szakkőzépbe játsz,akkor utána levelezőn tutod csak elvégezni a tisztit,s akkor nem 3,hanem 4 éves lesz a fősuli!!!


sőt,talán ha már hivatásos leszel,nehezebb is lesz egyáltalán,h elvégezhesd a tisztit,mert talán akkor majd a munkahelyedtől fog ez "függni.


érdeklődj a fősulin!


ja,ha viszont arra gondolsz,h majd a szakközép után beadod a rendőrtisztire,s ott folytadod,akkor szerintem az kizárt,ugyanis ha tiszthelyettes leszel,akkor dolgoznod kell úgy,s esetleg a mhelyed "engedélyezheti",h tisztté képezd magad...ha egyáltalán szükségük lesz tisztekre.ha viszont nem,akkor nem hiszem,h sok értelme lenne elvégezned,mert lehet,h úgy nem kapnál megfelelő beosztást és a fizud is maradna a helyettesinek megfelelő!nem egyszerű!:D

2009. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uh, szóval a munkahelyemtől is függ ,h tovább tanulhatok-e ? :S köszi a válaszokat amúgy,sokat segítettetek .:)!
2009. aug. 16. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!