Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adnak-e igazolást a diplomáról...

Adnak-e igazolást a diplomáról úgy, hogy bár sikerrel befejeztem az egyetemet, kellő mennyiségű nyelvvizsgám viszont még nincs?

Figyelt kérdés
Tehát nincs két középfokúm (csak 1 van), viszont sikerül most nyáron a záróvizsgám, a szakdolgozat-védésem, szóval minden, kivéve a nyelvvizsga. Kapok-e igazolást a diplomáról vagy sem?

2012. máj. 3. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Ha nincs meg a megfelelő szintű nyelvvizsgád, akkor nincs diplomád, tehát nem kaphatsz igazolást.
2012. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény 62.§ (7) bekezdése alapján, ha az

oklevél kiadására azért nincs lehetőség, mert a hallgató az adott szak képzési és kimeneti

követelményében előírt nyelvvizsga-követelményt nem teljesítette, a nyelvvizsga bizonyítványt

bemutatni nem tudta, a sikeres záróvizsga eredményes letételéről a

felsőoktatási intézmény igazolást állít ki. Ez az igazolás végzettséget és szakképzettséget

nem igazol.

2012. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Első rosszul tudod, nem így van...


Nekem februárban volt a diplomaosztóm (KJF - Székesfehérvár) és meg is kaptam a diplomámat, mert megvoltak a nyelvvizsgáim, de több hallgatótársamnak nem, mégis kaptak papírt. (januárban volt az államvizsga)


Sikeres államvizsga esetén (elfogadott és megvédett szakdolgozat /diplomamunka/ valamint sikeresen elmondott tételek), de nyelvvizsga nélkül (illetve nem megfelelő számban és formában teljesített nyelvvizsga esetén) bár diplomát nem kapsz, elmehetsz a diplomaosztóra, téged is szólítani fognak, de nem keményfedeles bizonyítványt kapsz, hanem egy A4-es papírt, ami igazolja azt, hogy sikeresen elvégezted a szakot, csak nyelvvizsgát nem mutattál be az adott időszakig.


Ezután amint megszerzed a nyelvvizsgát vissza kell menned a főiskolára/egyetemre és ott a tanulmányin vagy ügyfélszolgálaton bemutatni a bizit, azután megkapod a diplomádat...


Szóval igen, kapsz róla papírt.. :)

2012. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez azt jelenti, hogy akár végzettségemnek megfelelő állást is kaphatok, megfelelő számú nyelvvizsga nélkül? Nyilván ez a legfontosabb, ezért tettem fel a kérdést.

2012. máj. 4. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, kaphatsz a végzettségednek megfelelő állást, ha ott elnézik neked, hogy nincs diplomád, tehát nem tudod hivatalosan igazolni a végzettségedet.


Gondot jelenthet, ha pl. tanárnak mennél, mert ott nemrég átvizsgáltak mindenkit (vagy legalább is megpróbálták kiszűrni a tkp. diploma nélkül tanítókat) és akinek nem volt nyelvvizsgája, azt megszorongatták 8egy haverom járt így, hogy villámgyorsan le kellett nyelvvizsgáznia, különben nem hosszabbítják a szerződését).


Elvileg tehát közszférában nem tudsz elhelyezkedni, mert ott nézik a papírt újabban, gyakorlatilag meg ha igen, akkor meg eggyel alacsonyabb bérkategóriába sorolnak be...

magáncégnél szerintem senkit nem érdekel, hogy megvan-e, ott a képességeid és a tudásod számít úgy is.

2012. máj. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Az első vagyok és jól tudom.


Diplomáról nem kaphatsz igazolást, ha nincs nyelvvizsgád, mert addig amíg nincs meg a megfelelő nyelvvizsgád nincs diplomád sem.


Természetesen arról kaphatsz igazolást, hogy a képzést befejezted, abszolutóriumot szereztél és sikeresen záróvizsgáztál. De ez nem a diplomáról szóló igazolás.

2012. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Értelmeztem a kérdést és a válaszokat is...


Tisztázzuk, hogy diplomáról nem lehet igazolást adni ha nincs.. (és a te esetedben nem is lesz, mert nem mutattad be időben a nyelvvizsgákat) Szóval ebből a szempontból igaza van az első válaszolónak :)

De nekünk meg abból a szempontól van igazunk, hogy adnak papírt arról, hogy elvégezted a szakot (valóban ezt az első is leírta később) csak a nyelvvizsgák hiánya miatt nem kapsz diplomát, max később, ha leteszed a nyelvvizsgát.

El lehet helyezkedni így is, bár manapság már kézhez kapott diplomával is nehéz, nem hogy puszta papírral.. :(

2012. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!