Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MiŠrt buktatjk meg a legtśbb...

MiŠrt buktatjk meg a legtśbb dikot (Šs sokukat indikolotlanul) az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Nem lennŠk megleplve, ha csak a pŠnzrľl szłlna az egŠsz. Ez pedig elfogadhatatlan, brmennyire is szťkśs az egyetemek anyagi kerete.
2009. jún. 18. 01:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Indokolatlanul - elnézést a buta hibŕért
2009. jún. 18. 01:22
 2/6 anonim ***** válasza:
Pénz, egyetem színvonala, mert megteheti. Igazából mi sem tudjuk. Vagy ,mert számára nem indokolatlan, csak számunkra az.
2009. jún. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Egészen biztos, hogy nem az a párezer forint UV pénz ami miatt buktatnak.

Azért el lehet végezni az egyetemet bukás nélkül is, nekem sikerült hármat is négyes átlaggal, pedig nagyon messze vagyok egy strébertől.

2009. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Vegyészmérnökire járok, és szinte minimális tanulással 4,6-os lett az első félévem, a második is 4 fölött lesz valószínűleg. Aki annyit sem képes tanulni, mint én, az nem értem, hogy miért jár egyetemre... Az én tudásomat sem érzem megfelelőnek, úgyhogy, aki nálam kevesebbet tud, azt lehet, hogy még én is megbuktatnám. Nem biztos, hogy indokolatlan a buktatás... De nézz magadba, gondold végig, hogy hanyasra hajtasz... Ha azt szoktad mondani, hoyg a kettes is elég, akkor ne csodálkozz, hogy néha megbuktatnak. Én az 5-ösre hajtok, eddig két félév alatt 6 vizsgából, amin voltam 5 lett 5-ös, egy 4-es. És az is csak azért, mert decemberben bizonyos okok miatt leromlott az önbizalmam, a tárgyat kb jobban tudtam, mint az, aki 5-ös lett... Ez van. Nem való ám mindenkinek egyetem. És, az egyetem nem középiskola.


Bocs, lehet, hogy durvának tűnt a hangnem, nem akarok senkit leszólni... Tudom, hogy le fogtok pontozni, tegyétek, ha jólesik, ez az én véleményem.


Egyébként vannak nagyon is bulizós ismerőseim, van olyan, aki 36 kreditből 34-et begyűjtött, és még van egy vizsgája. Szóval, nem mondható, hogy csak az megy át a vizsgákon, aki egész nap tanul... Sőt, van 5-ös, és négyes vizsgája is... Tehát, az egyetemre nem azért kell járni, mert "Happy az élet, ha egyetemista vagyok", hanem azért, mert tanulni akarsz, és tudsz is.

2009. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Na kedves vegyészmérnök, azért nem minden így működik. Én sem buktam meg még semmiből, de ez nem mindig a tanulástól függ. Nálunk igenis buktatnak jó tudásszinttel is, és volt olyan vizsgám, amiből penge voltam,mégis a szerencsémnek köszönhettem, hogy nem vágtak meg. Kitűnő tanuló voltam egy erős gimnáziumban, szorgalmas is vagyok és bejárok órára, készülök a vizsgára, mégis hálát adok 1-2 kettesért.
2009. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor itt egy példa:

A barŕtnöm évekkel ezelött jŕrt az ELTE-re, angoltanŕr szakon. Az egyik (vagy talŕn az egyetlen) tanŕr aki népszerü volt a diŕkok körében az egyik nap könnyeivel küszködve lépett be a terembe. Kisvŕrtatva közölte, hogy otthagyja az ŕllŕsŕt, ö ezt mŕr nem birja tovŕbb idegileg. A vezetöség kerek perec megparancsolta, hogy a tanulňk minimum 70%-ŕnak meg kell buknia az elkövetkezendö vizsgŕkon, különben ki van růgva.

Szerintetek?

2009. jún. 18. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!