Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendkivul csekely (szinte 0)...

Rendkivul csekely (szinte 0) tortenelem-, es magyartudassal at lehet menni az erettsegin?

Figyelt kérdés

Vilag eletemben gyuloltem az olyan elvont es belemagyatazos tantargyakat, mint a tortenelem es a magyar. Szerintem ezek teljesen felesleges,belemagyarazos targyak,az egyik tanar ezt monndja,a masik meg kozli,hogy ez baromsag.

Epp ezert finoman szolva sem szamitok ezekbol jonak,mindig a 2-esert imadkoztam felevkor es ev vegen.

A tobbi targybol jo vagyok,bioszbol es kemiabol erettsegizem,matekbol es idegen nyelvekbol is 5-os vagyok,ket kozepfoku nyelvvizsgam van.


Mindenkepp duplazasra hajtok,igy magyarbol es toribol mindossze 20%-ra van szuksegem.


Mennyire nehez ezt az eredmenyt osszekaparni magyarbol es toribol (irasbelin es szobelin egyarant)


Oltasokra nem vagyok kivancsi,a tobbieknek koszonom a segitseget!! :)


2012. márc. 30. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, nyugi. Azért nézz át mindent, hogy képbe legyél, de ha megnézed, hogy milyenek mostanában az érettségi feladatok, akkor láthatod, hogy menni fog. Magyarból egy része szövegértés, tehát ott azzal van esélyed, töriből meg annyival biztatnálak, hogy én anno a nagy földrajzi felfedezéseket húztam szóbelin, és lehetett atlaszt használni. :D
2012. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bőven meglesz, nem kell félned. én is ugyanígy voltam. magyarra érvelést tanulj meg jól írni és persze a helyesírásra figyelj végig. törit meg csak józan ész + kis hanta, aztán 40-50%-ot lazán összeszedsz abból is az írásbelin. szóbeliken meg csak terelj össze vissza, a minimumot úgyis megkapod ha folyamatosan beszélsz, még gulyásreceptet mondassz el, akkor is. :-)
2012. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Remélem :D

kószi :)

2012. ápr. 1. 18:28
 4/4 anonim válasza:
írásbeli törin folyamatosan nézd az atlaszt, abban a legtöbb dolog bennevan
2012. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!