Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a 2012-es felvételi folyamá...

Ha a 2012-es felvételi folyamán felvételt nyerek egy állami ösztöndíjas képzésre, és megbukok, vagy kirúgnak akkor vissza kell fizetnem az államnak az addig eltöltött éveket?

Figyelt kérdés

Erről nem találtam a hallgató szerződés kapcsán információt. És mivel mérnöki képzésre jelentkeznék, ami híres arról hogy a hallgatók kb 1/4-e képes elvégezni időben, a többi 6-7 év alatt.. (nem mindig a diák hibájából) és nincs pénzem, így nem tudom mennyire érdemes ebbe belevágni.?

/ csak a meghatározott időn, de legfeljebb a képzési idő másfélszeresén belül megszerezni az oklevelet,illetve a munkaviszonyt találtam csak kikötésnek, arról sehol nem írnak hogy mi van pl azzal aki nem tud teljesíteni, és már első évben kibukik...



2012. febr. 22. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
valószínű hogy vissza kell!
2012. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor nem kell aggódni az államadósság miatt, a volt bmes diákok majd visszafizetik
2012. febr. 22. 23:27
 3/7 anonim ***** válasza:
covinusos vagy? :D
2012. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem.:D
2012. febr. 27. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
csak mert ők szokták nagyon szapulni a bme-seket :D
2012. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

meg akik odajárnak;)

én rengeteg olyan embert ismerek aki bmes, van aki vért izzadva elvégezte, van aki még ott van, és van aki kiesett már az legelején kb csak 1-2 kreditet ért el, átment a corvinusra vagy a óbudaira, ott meg 4-es felett van az átlaga, ugyanazon a szakon...:D

2012. márc. 5. 10:39
 7/7 anonim válasza:

Jó kérdés, engem is ez foglalkoztat.


A hallgatói ösztöndíjszerződés 48/N (3) pontja szerint (a július 4-i módosító indítvány számozásában) azonban:


"A hallgatói szerződések nyilvántartásáért felelős szerv a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgatót, kérelmére a hallgatói szerződésben a 48/A c) pontja alapján vállalt kötelezettség {[=fizetni kell, ha nincs oklevél megadott időn belül]} alól mentesítheti, ha a hallgató hazai munkaviszonyt létesít és az el nem végzett szakra irányadó képzési idő kétszeresének megfelelő időtartamban fenntartja."


Szóval, ha - ne adja a jóisten - az első évben kibuksz, akkor vagy visszafizeted a tandíjat, vagy pedig a mérnökképzés teljes idejének a kétszeresére (=10 év) hazai munkaviszonyt létesítesz.


És ha valaki a következő egyetemről is kibukik egyetlen félév után, de nem akarja visszafizetni a tandíjat, akkor hoppá, hirtelen 20 évnél tart... Stb.


Van, aki ezt máshogyan látja?

2012. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!