Mit lehet kezdeni egészségügyi szervező végzettséggel?
A frissdiplomás egészségügyi szervezők az egészségügy, egészség- és társadalombiztosítás területén felmerülő adminisztrációs (informatikai, gazdasági, adatszolgáltatási, szervezési) feladatokat látják el. A képzés egészségbiztosítási, egészségügyi ügyvitelszervezői és egészségturizmus-szervező szakirányokon hallgatható. A pályakezdő szakemberek (egészségügyi, gazdasági, matematikai, statisztikai, informatikai, adatfeldolgozási, biztosítási, jogi ismereteiknek köszönhetően) képesek az egészségügyi, -biztosítási rendszer és a benne lévő intézmények működésével és finanszírozásával kapcsolatos információk kezelésére, feldolgozására, elemzésére és prezentálására, továbbá alkalmasak az intézményi finanszírozás szervezésére, kontrolling-rendszer kialakítására, működtetésére.
végzettséggel megcélozható állások:
- Egészségügyi adminisztrátor: klasszikus adminisztrációs feladatokon túl a kifejezetten az orvosi ellátás és bármely gyógyászati beavatkozás esetén felmerülő adminisztrációs teendőket látja el a terapeuta, vagy az orvos keze alá dolgozva, amely a betegek adatainak számítógépes rögzítésétől kezdve, a gyógyszerrendelések lebonyolításáig mindent magában foglalhat.
- Bérszámfejtő, TB-ügyintéző: a munkavállalók bér- és társadalombiztosítási ügyeit intézi és adminisztrálja, nyilvántartásokat vezet (pl. szabadság, táppénz), gondoskodik a különböző juttatások (cafeteria, családi pótlék, a várandósági pótlék, a táppénz és a gyermekgondozási díj) kifizetéséről.
- Személyzeti asszisztens: a munkafelvétellel, ügyfél kapcsolattartással összefüggő adminisztrációs teendőket látja el egy cégnél, telefonokat intéz, e-maileket ír, adatbázisokat kezel és fogadja az érkező partnereket.
- Kontroller: a cégvezető tanácsadója, aki a vállalat döntéseit készíti elő, menedzseli a tervezést, jelzi a változásokat a vállalati környezetben és az előre meghatározott ügymenetben a döntéshozók felé, valamint rendszerkoordinációt és ellenőrzést végez.
- Egészségturizmus-szervező: megtervezi, szervezi, meghirdeti és lebonyolítja az egészségügyi és rekreációs turisztikai programokat, tájékoztatja az utasokat, lefoglalja a kiválasztott szállodát, biztosítást köt.
- Biztosítási ügynök: az őt foglalkoztató biztosító társaság nevében tanácsot ad az érdeklődőknek és szerződést köt ügyfeleivel. Kárbiztosítóként felméri a bejelentett károkat, elbírálja a kárigényt.
Ahol az oklevél még hasznos lehet:
- Gazdasági vezető: egy teljes cég, egy nagyobb szervezeti egység, vagy egy beruházási osztály és dolgozóinak szakmai munkáját irányítja a fennálló pénzügyi, munkaügyi, műszaki tevékenységekről szóló törvények, rendeletek és utasítások figyelembevételével.
- Statisztikus: a statisztikai elméletek és módszerek tanulmányozását, továbbfejlesztését, kidolgozását, az adatfelvételek megtervezését, megszervezését, a jelentésekhez szükséges adatok összegyűjtését, feldolgozását, rendszerbe foglalását, a statisztikák határidőre történő elkészítését végzi, leginkább statisztikai hivatalok munkatársaként.
- Analitikus: azaz könyvelő a munkáltatók gazdasági eseményeivel összefüggő pénzügyi, számviteli tevékenységeket látják el. Feladatai közé tartozik: könyvvitel, nyilvántartás, meghatározott szabályok szerinti rögzítés, pénzügyletek nyilvántartása, számítások végzése, számfejtés, utókalkuláció.
- Költségvetési intézmény vezetője: oktatási, szociális, egészségügyi, stb. közintézmény első számú vezetője, az egész működés, ezen belül a gazdálkodás és a költségvetés irányítója.
Karrierlehetőségek
Az egészségügyi szervező alapszak a régebbi képzési rendszer szerinti egészségbiztosítási, egészségügyi ügyvitelszervező és informatikus egészségügyi menedzser szakoknak feleltethető meg. A három szakirányon végezhető (egészségbiztosítás, egészségügyi ügyvitelszervező és egészségturizmus-szervező) alapképzés során - az év közbeni gyakorlati órákon kívül - az elméleti oktatás bázisára épülő minimum hathetes, intézményen kívüli összefüggő szakmai gyakorlat biztosítja a későbbi munkavégzéshez szükséges gyakorlati módszerek megismerését, valamint hozzájárul az elméletben tanultak tapasztalati elmélyítéséhez, fejleszti a szakmai kompetenciát és hatékonyságot.
Az oklevél megszerzéséhez szükséges legalább egy C típusú középfokú nyelvvizsga valamely EU-tagállam hivatalos nyelvéből vagy orosz nyelvből. A szakképzett frissdiplomások továbbtanulhatnak mesterképzéseken vagy elhelyezkedhetnek az egészségügyi, egészség- és társadalombiztosítási ellátásban, nyugdíjpénztárakban, különböző állami intézményekben, minisztériumokban, közszolgáltatóknál, nonprofit szervezeteknél, központi és helyi kormányzati és önkormányzati hivatalokban. Dolgozhatnak továbbá az egészségügyi, szociális, vagy oktatási szektorban, de bizonyos területeken a versenyszférában is szükség van egészségügyi szervezőkre. Az egészségturizmus-szervező szakirányon végzettek elhelyezkedhetnek a turizmus, rekreáció, és egészségmegőrzés területén is, például gyógy- és termálfürdők, wellness hotelek, sportközpontok, szanatóriumok programszervezőjeként.
Hát szerintem nem lehet rossz!Ha érdekel az egészségügy akkor szerintem mindenképp megéri! :)
Semmit!!!!
2010-ben végeztem, elhelyezkedni nem lehet vele.
Privát kapcsolat kell....
Én is 2010-ben végeztem, elhelyezkedni nem lehet vele.
Régen a kapcsolatot úgy hivták ''protekció'' - ma ez több 100 %-osan érvényesül. Sajnos a csoporttársaim is ugyan ebben a cipőben járnak. Van egy diploma, ami nem ér semmit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!