Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A német érettségire mit...

A német érettségire mit tanuljak nagyon?

Figyelt kérdés
80% a cél.
2012. febr. 19. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

hát ha biztosra akarsz menni akkor az utsó 2,5 hónapban menj el egy tanárhoz aki még rásegít a tudásodra.

otthon esetleg átveszed a nyelvtant ami nem megy, levelet írogatsz, korábbi feladatsorokat kitöltesz. de ez mind csak teszt, esetleg megtudod melyik típusfeladatot kell jobban gyakorolnod.

azt hogy mit tanulj? minden lehet, itt nem lehet témákat mondani, minden téma szókincsében otthon kell lenni, levél formaitások, nyelvtan.

2012. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amik leggyengébben mennek.

Érdemes a nyelvtanokat átnézni.

Meg attól függ, hogy mikben vagy a rossz.

Én például írásba vagyok rossz nyelvből így rendszeres szokásom leveleket fogalmazásokat írni a tanárnak aki kijavítja illetve van egy ismerősöm akinek meg van a felsőfokúja az adott nyelvből /bár elég olyan aki jó belőle/ azzal szoktam az adott nyelven levelezgetni és így bele-bele jövök.

De ha pl:. a beszéd a rosszabb akkor ott érdemes beszélni minél többet azon a nyelven...

2012. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tanár nélkül semmi esély rá? :( Amúgy suliba van felkészítő óránk belőle. Viszonylag jó tanárunk van és megy is a német (nem 5ös vagyok belőle). Levelet is elég sokat írtunk. Hallott szöveget is gyakoroljuk.
2012. febr. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!