Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanító, óvodapedagógus vagy...

Tanító, óvodapedagógus vagy pedagógus szakra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Örülnék ha tapasztalataitokkal segítségemre lennétek a választásban.

Nálam talán a sorrend,az úgy van,ahogy írtam.De érdekelne mások véleménye is,akik akár egyik akár másik szakon megfordultak,elvégezték,élnek vele...stb

Elhelyezkedés szempontjából is számít,melyikre nagyobb a kereslet,avagy minden más hogy hol,mit lehet tanulni.:)



2012. febr. 10. 17:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Oké,mostanra maradt a pedagógia és a tanító szak közötti vacilálás! Az óvodapedagógia kiesett a körből szerintem.
2012. febr. 10. 21:01
 2/13 anonim ***** válasza:
Sima pedagógiával semmire sem mész.. maradt a tanító
2012. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Miért gondolod így? Mert Én pont azért kezdtem el a pedagógiában gondolkodni,mert az láttam többrétű a felhasználhatósága. Mármint elhelyezkedés szempontjából talán annak a diplomának (önkormányzatok stb).
2012. febr. 13. 15:16
 4/13 anonim ***** válasza:

szia,nekem irtál privit.itt válaszolok.

a tanító szak nem egy nagy valami.könnyű,olyan tárgyak vannak amik gimnáziumban is kb.matek,magyar,tesi,ének,rajz,környezet,tehát amiket tanítani is fogsz,plusz rengeteg pedagógia,pszichológia,ebből a 2-ből összevont szigorlat is van. Van tanítási gyakorlat is,minden tárgyból,és a végén egy záró tanítási gyakorlat ami most nem tudom h pontosan mennyi,de talán 1 vagy 2 hónap,amit egy iskolában kell csinálni.Elhelyezkedni nem lehet vele,egyáltalán.Max ha van protekciód,nagyon nagy szerencséd,mert jókor jó helyen vagy.Viszont bébiszitterkedhetsz vele.Mondjuk az más kérdés,hogy abból meg élj meg,ha tudsz.De a pedagógia még rosszabb ebből a szempontból.Ha valamire kiváncsi vagy még,kérdezz!

2012. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:) Akkor ezek szerint Neked tanító diplomád van? S az az egy szak amit meg kell jelölnöd az szerepel a diplomában,vagy csak az,hogy tanító? S tényleg csak egy szakot lehet kiemelni? Mert valahol mintha azt olvastam volna,hogy 2...Még tuti lesz kérdésem,de most egyenlőre ennyi. Köszönöm.
2012. febr. 15. 13:39
 6/13 anonim ***** válasza:

A tanitói diplomában az szerepel,ohgy tanitó

Amire te gondolsz az nem külön szak hanem müveltségi területnek hívják. S ez szerepel még a tanitó mellett pl tanitó zenei müveltségi területtel.

Müveltségi területet 1-et leht választani ingyen.. ha 2-t akarsz a második fizetős.


Az óvónő is ilyen sokan elvégzik kevés a munka.

Sima pedagógia azért nem jó,mert mindlehol valamilyen speciális részt kérnek.. és az új életpálya modell meg már el sem fogasja int végzettséget.

2012. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most arra kezdek rájönni,hogy a pedagógia szakon több lehet a pszichológia?... A tanító képzésen tényleg csak a 6-12évesekre vonatkoztatva tanulnak pszichológiát a hallgatók? Mert Engem ez a része érdekelne egyébként jobban,átfogóan.

Ha két tárgyat szeretnék az fizetős? Ez mit jelent? Eleve költségtérítésesre megyek... Egyébként a tesit és a rajzot szerettem volna,szerinted melyik lehet érdekesebb mármint az iskolában tanultak alapján?

Köszi nagyon!

2012. febr. 15. 15:47
 8/13 A kérdező kommentje:
Vizuális nevelés...itt például miket tanulok rajzelemzést,grafológiát? A tesivel nagyjából tisztában vagyok,legalábbis annyira hogy abból érettségiztem,de nagyon szeretem azt is nézni,ahogy rajzolnak a gyerekek,mert Engem az megnyugtat. Nemtudom...
2012. febr. 15. 16:03
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyébként abból következtettem arra,hogy a pedagógia szak több pszichoval foglalkozhat,mert:

3. Képzési terület: bölcsészettudományi


4. Képzési ág: pedagógia és pszichológia


S jobb oldalt a "hasonló szakok"nál ott a pszichológia (erre a szakra egyébként a pontjaim miatt nem jelentkezhetek).


Míg a tanítónál:


3. Képzési terület: pedagógusképzés


4. Képzési ág: óvodapedagógus, tanító

Csak ezt hozzá akartam fűzni,hogy érts.:)

2012. febr. 15. 16:10
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én értlek, csak te nem értesz sokmindent

A vizuális nevleésben nincs grafológia.....

2012. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!