A szakirány ugyanazt jelenti mint a mesterképzés? (kérdés lejjebb)
Tudom, hogy bugyuta kérdés, de kicsit összezavarodtam.
Még nem vagyok 12.es, nem igazán foglalkoztam ilyenekkel.
A problémám a következő lenne:
A Zsigmond Király Főiskola honlapján a Pénzügy és számvitelről olvastam. [link]
Oldalt a pénzügy és számvitel alapszak fül alatt rá lehet kattintani a pénzügy és számvitel szakirányokra.
Az lenne a kérdésem, hogy ezek most mesterképzések, vagy az alapszakon választható irányok.
Tudom kissé zavaros a kérdés, de remélem lesz aki meg tudja majd válaszolni.
2 okból választanám a ZSKF-et.
1 Első dolgom volt beírni a felvi.hu keresőjébe a tőzsde szót. Egyetlen iskolát dobott ki a kereső, még pedig Ennek az iskolának Ennek a szakát.
2 Ráadásul örültem is, mert ez egy főiskola + azt hallottam, hogy nem annyira erős (lehet nem így van, de a magam részérül örülök, hogy nem egy ELTE szintű matekra kell számítanom)
szakon oktatott főbb témakörök
Banküzemtan, tőzsdei ismeretek, közpénzügyek, nemzetközi pénzügyek, pénztörténet, társadalombiztosítási jog, EU-támogatások gyakorlata, transznacionális társaságok, rejtett gazdaság, befektetések értékelése, nemzetközi gazdálkodó szervezetek, pénzügyi rendszer, pénzügyi jog, pénzügyi tervezés, vezetői számvitel, külgazdasági stratégia,
ezek közül az utolsó háromtól félek. Viszont ha megnézem azokat a tantárgyakat, amiket 'kapok a szakiránytól', akkor mennyiségüket tekintve elég sok plusz:
Kurzusok:
Banküzemtan
Tőzsdei elemzés és előrejelzés (ennek nagyon örülok)
Fejlesztésfinanszírozás
Hitelintézetek számvitele (ettől megint csak félek)
A Félév TANTÁRGYAK azt jelenti, hogy csak fél évig tanuljuk őket? Ezeket egy félévre szokták kiadni az iskolák, vagy fokozatosan lehet őket külön felvenni?
Ja, és még egyszer köszi az addigi válaszokat :)
Nos:
bekerülsz a felsőoktatásba, amennyiben érettségid van, akkor ALAPSZAKRA! Legyen a példa pl zskf gazdálkodási és menedzsment (ez az egyik legnépszerűbb szak a közgazdász alapszakok között, hiszen ez inkább "általános jellegű")
Aztán eltelik 2-4 félév, és van az úgynevezett SZAKIRÁNY-VÁLASZTÁS: szintén zskf példa: ingatlan | tőzsde | marketing |adózási... itt választasz egyet vagy idővel kettőt...
és valójában a képzés irányát a szakirány adja meg, nagyjából: ha adótanácsadó szeretnél lenni, akkor adózást választod, ha marketinges, akkor azt!
Ezek egy tőről fakadnak, aztán idővel szétválnak az utak és "dől el, hogy mi leszel, ha nagy leszel".
Ha vége a 3-3,5 éves alapszaknak és van nyelvvizsgád, diplomád, jelentkezhetsz mesterszakra! (Mellesleg ott is vannak, azaz lehetnek szakirányok.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!