Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey Ferenc Gimnázium...

Kölcsey Ferenc Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés
Milyenek a tanárok?Milyenek a diákok?Milyen az oktatás?
2012. jan. 17. 15:49
 1/6 anonim válasza:
Nagyon kemény suli, a nyelvre nagyon mennek ( a francia k éttannyelvű tagozaton 10-től 5 tantárgyat faranciául kell tanulni) Az első évben (a kéttannyelvű francia tagozaton) csak franciát tanulnak és évvégén osztályozó vizsga van vagyis felmérik hogy tudod-e a franciát, készen állsz e.Egyik ismerősöm oda járt és ő előtte 8 évig tanult franciát, az a kölcseyben neki 2 hónapig volt elég!! A többi tagozat nem olyan jó ( a francia a legjobb) szinte majdnem az összes tanár francia anyanyelvű.Remélem tudtam segíteni :)
2012. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi, hogy így ismeretlenül írok, de lenne egy pár kérdésem ha nem baj a Kölcseyvel kapcsolatban, ha nem baj. Gondolom te úgy is "otthon" vagy benne...:)


Most vagyok 10.-es, angol nyelvi előkészítő osztályba járok. Tervezem, hogy szeptembertől átmegyek a Kölcseybe, ugyanis nagyon szeretem az idegen nyelvet tanulni. Ha odamennék, angol nyelvi előkészítőbe mennék + 2. nyelv francia.


Igazából az lenne a kérdésem, hogy igaz-e az a hír, mivel jó páran írták már ezen az oldalon, hogy aki odamegy nagyon megbánja és féltik az érettségijüket, mivel ott a nyelven kívül nem tanulnak valami sokat a többi tantárgyból, mivel nagyon a nyelvre mennek ott rá, és ez miatt félnek az érettségitől a többi tantárgyból. Illetve, hogy hányas átlag a minimum, sok ember különböző átlagot ír, valaki azt hogy 4,5 a minimum valaki meg azt hogy 3-4-es átlaggal már felvesznek... én jelenleg most 4,1 re állok, igaz, ennél tudok többet is, csak elég rossz suliba járok és a tanáraim se a legjobbak, de tudom hogy ez őket a bizimben nem nagyon izgatná... valamint tudnál egyéb pozitívumokat, illetve negatívumokat mondani a suliról? Meg hogy megérné-e egyáltalán oda mennem utolsó 3 évre?


Nagyon szépen köszi előre is a választ! :)

2012. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Kölcsey egy nagyon jó iskola. Oda jártam. És nem igaz, hogy csak a nyelvre mennek rá. Ott eléggé rámennek mindenre, a francia kéttannyelvűn kívül is, például angolra (B) és olaszra (D)
2013. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a Kölcseybe jelentkeztem a magyar-francia kéttannyelvű osztályba. Eléggé elrontottam a felvételit,64 pontos lett. Az átlagom 4.7. Első osztálytól angol kéttannyelvűbe járok,év végére meglesz a középfokú nyelvvizsgám. Nem tudom,hogy mekkora az esélyem így. Jó lenne,ha tapasztalattal rendelkező Kölcseys diák írna. Köszi
2017. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyenek ott az angol nyek-es osztályok? Erősen tanítják az angolt? A második nyelvet is komolyan tanítják ptt?
2018. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ott?
2018. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!