Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri Mo. -n gazdasági...

Megéri Mo. -n gazdasági szakra menni?

Figyelt kérdés
Államira nincs sok esély most...a kérdés hogy megéri e kifizetni a tandíjat,vagy kitörölhetem vele a popóm?Ha hamarabb tudom hogy ez lesz mérnöknek készültem volna de már kicsit késő...
2012. jan. 6. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Fél Magyarország gazdasági képzésen van. Uncsi. Nem kell ennyi gazdasági izé. Igazából semmi nem kell. Szakmunkás kell. Ha újra kezdhetném szakközépbe mennék.

19/L

2012. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sosem késő váltani!
2012. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én pont fordítva. szakközép helyett gimibe mennék.. de ez más téma.

nézd meg az önköltséges képzés díját. ha mondjuk 10 félév (msc-vel együtt),és mondjuk 400ezer egy félév.. akkor 4 millió ha időben elvégzed,és az árakat sem emelik. szerinted érni fog valamit egy közgazdász diploma itthon 4 millióért..? 1) vagy azért mert utána külföldön visszajön az ára 2)vagy már jobb most külföldön tanulni (akár ingyen).

Magyarországon 4 millió nem fog neked csak úgy hozamot hozni.. mire visszajön az a pénz amit a tanulmányaidra költöttél sok sok sok év.

2012. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel most nagyon lecsökkentik a gazdasági képzéseken a keretszámokat és ha ez tartósan ilyen alacsony szinten marad, 5-10 éven belül hiányozni fog az országból a fiatalos, kreatív munkaerő az üzleti szférában, úgyhogy megéri. Ha tényleg gazdasági szakember szeretnél lenni és mindenképp fizetned kell, én azt javaslom menj inkább az IBS-re! Pontosan nem tudom a tandíjat(azt hiszem 2000 euro körül van). Hasonlítsd majd össze mondjuk a Corvinus önköltségével és ha nem nagy a különbség, akkor inkább IBS!
2012. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még mehetsz mérnöknek. Hozzánk is egy csomó gimnazista jött, mindenféle előtanulmányok nélkül. Mondjuk nagy része kipotyogott egy éven belül, de van néhány emberke, aki a szorgalmával bent tudott maradni.
2012. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Még várom hogy kiderüljön mennyibe is fog fájni a tandíj
2012. jan. 8. 15:44
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 01:33


Honnan?

2012. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy honnan? Hát gimnáziumból.
2012. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy értem honnan potyogott ki:) Tehát a karra lettem volna kíváncsi vagy legalább az egyetemre/főiskolára. Bocs ha nem fogalmaztam egyértelműen :)
2012. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
PTE PMMK
2012. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!