Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden Egyetemen ennyi a...

Minden Egyetemen ennyi a beképzelt birka mint Debrecenben?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetemre jelentkeztem, többek közt olyan reményekkel/gondolatokal, hogy itt már intelligensebbek az emberek, mint a gimiben. Nos, bazi nagyot kellett tévednem! Itt bemegyek egy terembe, köszönök az embereknek, (tisztán és érthetően) de csak bámulnak, mintha még nem láttak volna fehér embert. Visszafelé is érvényes ez a példa, azaz amikor mondjuk óra előtt egyedül ülök a teremben, és a bejövő ember akkor se mukkan meg, ha előre köszönök neki. Azt vettem észre még, hogy itt is nagyon hódít a fellengzős, fennhéjázó stílus; úgy látszik, érzelmi intelligenciát nem adnak a diplomával. Más Egyetemeken is ez megy?
2012. jan. 3. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nem ismerek más egyetemet csak a sajátomat. (TF) Itt mindenki köszön mindenkinek, ha nem ismerik egymást akkor is.(jó azért nem mindenki, de nem meglepő, mikor egy totál idegen ember rád köszön)
2012. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak azért mert egy egyetemre jártok és elmentetek egymás mellett az udvaron...
2012. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A második választ sajna nem tudom hova tenni.
2012. jan. 3. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt én írtam , az elsőhöz olvasd tovább a másodikat.
2012. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk a szaktársakkal szinte mind név szerint ismerjük egymást. Echte az egész karon. A más szakosokkal, akikkel van óránk, vagy olyan emberekkel, akiket szoktunk látni, mindig köszönünk.

És utcán is köszönünk egymásnak.

Lehet arrafelé ez nem divat, vagy csak nem jó karra jársz.

2012. jan. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát, ma 01:59-es hozzászóló, ezek szerint nagyon úgy tűnik.


Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

2012. jan. 4. 08:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok otthon az egyetemi létben, mert nem jártam (még) oda, de egy nem kialakult közösségben nem köszönnek egymásnak az embereknek (természetesen kisebb csoportokban, vagy osztályban ez természetesen). De ha te megteszed amit kell, akkor ne foglalkozz vele, te csak az illemre hagyatkoztál.

Amúgy sajnos az a tapasztalatom, hogy az az ember, aki már elvégzett egy egyetemet, nagyon fennhordja az orrát, mintha 2 embernek sikerült volna a világon eddig...

2012. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ma 14:42 - Én is így látom, eléggé sajnálatos dolog. Azért sem fogok lesüllyedni az ilyenek szintjére soha!
2012. jan. 4. 19:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a Debreceni "Egyetemre" járok(bár inkább diplomagyárat írnék... igazából át kellene nevezni....). Nos igen szerintem az egyetemen egy kis tiszteletet is kellene a hallgatókba verni meg alázatot, meg nem utolsó sorban tudást (mondjuk itt ez tök mindegy úgyis csak a fejpénz számít, az meg hogy ki mire fog menni a diplomával az oktatókat nem érdekli).


Azt gondolom, hogy más egyetemeken, ahol tanulni is kell jobban tisztelik a másikat és az oktatókat is. Ahol igazán kell tanulni elég gyakran összejárnak a hallgatók hogy segítsék egymást az anyagban.


A legrosszabb az amikor fb-on sír egyik másik hogy már nem bírja és hogy milyen nehéz és hogy ez már nem kispálya hanem egyetem (nem gimi vagy szaki...) : D


Ha tudná egyik másik, hogy mennyit kellene tanulni egy színvonalas helyen , vagy azt hogy túl sem élné az első évet....

2012. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Alázat, na ez az, amiből egy szemernyi nem sok, annyi sincs a nebulókban. Néha hallom, hogy mit beszélnek egyes lány csoportosulások, és az a benyomásom, hogy a gimnazisták gyakran komolyabb életszemlélettel rendelkeznek mint ezek... ráadásul TTK-s, nem pedig egy bölcsis büfészak!
2012. jan. 5. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!