Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldi egyetemek tandíjairól...

Külföldi egyetemek tandíjairól hol érdeklődhetnék?

Figyelt kérdés
Gyógyszerészeti egyetemre mennék Németországba vagy Angliába. Olyasmi weboldalt keresnék, mint a felvi.hu, ahol konkrétan le van írva, hogy itt xy EUR vagy GBP/félév a tandíj önköltséges formában. Ha nem tudtok biztos választ, akkor is nyugodtan írjatok, bármilyen információnak nagyon örülnék. Köszi!
2011. dec. 19. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Anglia drága, és ott a 2 félévre értik a tandíjakat :) (1 naptári évre)


[link]


Ez olyan mint a mi felvink, bár érdemes mindig lecsekkolni külön az egyetemek honlapján is.


[link] Ezt meg úgy találtam.


Amúgy ha nem ragaszkodsz Anlgiához, akkor tudom ajánlani Skóciát! (Glasgow, vagy Edinburgh), ott még úgy tudom, hogy a BSc diplomák ingyenesek! Még Angliában nem! (Annak ellenére, hogy Nagy-Britannia tagállamai)


Németországról nem tudok nyiltatkozni.


Ajánlom még Dániát és Svédországot, róluk tudom, hogy ingyenes a képzés.

(és egyes egyetemeik benne vannak a top 100-ban)


[link]


nagyon segítőkészek voltak velem itt e-mailben!

2011. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 NoraKelemen válasza:

Szia, nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdésed, de gondoltam írok, talán még vannak olyanok, akik ezen a problémán gondolkodnak.


Ha már jelentkeztél egyetemre, akkor nyilván már tudod, de ha még nem, akkor talán segít, hogy pl Angliában legyen bármilyen magas a tandíj, azt nem kell a zsebedből fizetned. Persze ez nem egységes minden egyetemen, de a legtöb nívós nagy egyetem, nem várja el, hogy zsebből fizess. A tandíj egységesítve lett: 9000 font egy évre. De te a student finance-on keresztül nem kell fizess, csak ha már egyszer befejezted az egyetemet, és több mint (legalább) 21000 fontot keresel évente. Ez annyiban különbözik a mi diákhitelünktől, hogy itt kamatmentesen fizetsz. Olyan mintha megelőlegezték volna neked a tandíj költségedet.

2012. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még aktuális, köszönöm a válaszod!
2012. nov. 8. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!