Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvi.hu -n nem találom a...

A felvi.hu -n nem találom a költségtérítéses formák fizetési összegeit. Hová tűntek?

Figyelt kérdés
Az előző tanévre vonatkozóak fent voltak, az ideire vonatkozókat nem találtam. De nem is ez a lényeg, legalább a tavalyi adatok kellenének, mert körülbelüli összegekre lenne szükségem. Lehet csak béna vagyok és nem találom. Köszönöm, ha tudtok segíteni!
2011. dec. 18. 01:44
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
A jövő évi költségre gondolsz? Nem lehet tudni, még saccolni sem. Teljesen átalakitják, 3 féle finnszirozási forma lesz, államilag támogatott, részben támogatott és önköltséges. Semmit nem lehet róla tudni, a felvételi tájékoztatónak is csak a kiegészitésében fog megjelenni, lehet, hogy csak január végén.
2011. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen át alakítják és még most kalkulálják a rektorok az összegeket. Nem tudom mikorra derülnek ki de mintha olyat hallottam volna hogy vaktában fognak jelentkezni a hallgatók (tehát addigra még nem lesznek összegek). De valszeg ami eddig drágább volt az ez után is az lesz pl gazdasági területen a BCE műszakin meg a BME meg valszeg az arányok is megmaradnak.
2011. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez szopás, köszi. Részben támogatott? Ez érdekes, vajon milyen lehet?
2011. dec. 18. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Made in Hungary

Tipikus magyar húzás. A felvételi dec 15-én elindult. Dec 16-án már tudni kellene mindent és be lehetne nyújtani a felvételi lapot.

Ezzel ellentétben, 2012-es tanévre érvényes felsőoktatási törvény még nincs elfogadva.

A törvényhez elengedhetetlen rendeletek meg egyáltalán nincsenek is meg.

A törvényben (ami még el sincs fogadva) olyan fogalmak vannak amik nincsenek egyáltalán kidolgozva. Ilyen pl ez a részben támogatott (részösztöndíj).

De van egy ilyen is:

„hátrányos helyzetű hallgatók, a gyermeket nevelők, a fogyatékossággal élők és a nemzetiségi jelentkezők esélyegyenlőségét az állam a (rész)ösztöndíjjal támogatott hallgatói létszám és a felvételi vizsga teljesítési feltételeinek meghatározásával biztosítja”

Erről sincs semmi. Ha most oda menne egy gyermekes (hátrányos helyzet, nemzetiségi) az általa kiválasztott egyetemre, semmit nem tudnának neki mondani, hogy mivel támogatnák, hogyan segítenék, mert erről semmilyen jogszabály nem született még. Van ez két mondat a törvényben és kész.

Made in Hungary

2011. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"Made in Hungary" XDDD Egyetértek veled. Egyébként ezekről a tervbe vett változtatásokról hol olvashatnék én is?
2011. dec. 20. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Már mint az új felsőoktatási törvényről? Fent a parlament honlapján. Tudtommal a törvénynek meg volt már a bizottsági vitája és a parlament is megtárgyalta már, de végszavazása még nem volt. Elfogadva még nincs.

A parlament oldalán fent van. Gondolom nem nagyon ismered a parlament honlapját, ezért itt a link hozzá.

[link]


De ha ez egy "kicsit" uncsi, itt egy rövid indexes cikk.

[link]


Egyéb a felsőoktatási törvényhez elengedhetetlen végrehajtási rendeletek meg még egyáltalán nincsnek. Azok még csak fejekben léteznek (vagy még ott se).

2011. dec. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!