VADGAZDA MÉRNÖKI (BSc)
alapképzési szak
A képzésünk célja:
Olyan szakembereket képzünk, akik vadászati, vadgazdálkodási vadbiológiai, mezőgazdasági, műszaki és közgazdasági ismereteik birtokában képesek a gyakorlatban a hazánkban nemzeti kincsnek számító vadállományt, mint megújuló természeti erőforrást, környezetkímélő, racionális módon kezelni és hasznosítani.
A megszerzett tudás birtokában végzett mérnökeink hatékonyan részt tudnak venni a vadászati hatósági munkákban, vadászatszervezésben, üzemi és vadásztársasági vadászterületek gazdálkodásának irányításában és annak gyakorlati kivitelezésében, vadkárbecslések és vadgazdálkodással kapcsolatos hatástanulmányok elkészítésében.
Miért érdemes a szakot választani?
A Károly Róbert Főiskolán évtizedes múltra tekint a vadászattal, vadgazdálkodással és természetvédelemmel kapcsolatos oktatás. A végzett hallgatóink közül korszerű felkészültségük, kiváló szakismeretük, szakmaszeretetük birtokában sokan lettek felsőfokú végzettségű hivatásos vadászok, természetvédelmi őrök, vadászati felügyelők és más, a természetvédelemben és a vadászatban fontos pozíciókat is betöltenek.
A vadgazda mérnöki alapszakon olyan szakemberek képzését tűztük ki célul, akik biológiai, műszaki, ökológiai, ökonómiai, agronómiai és környezetvédelmi ismeretek birtokában képesek a vadállománynak, mint természeti erőforrásnak a hasznosítására, kezelésére és védelmére. A vadgazda mérnök olyan agrárértelmiségi, aki a vadgazdálkodáshoz szükséges szakmai ismereteken túl, jártas a természet- és tájvédelem, távérzékelésre alapozott vadállománybecslés, az élőhelyek repülőgépről végzett felmérése, térképezése, az állatvédelem, az etológia, az agrár-környezetgazdálkodás, a vadászatszervezés és vadkereskedelem területén.
Megfelelő ismeretekkel rendelkezik az alapvető közgazdasági, ökonómiai, jogi, számviteli és pénzgazdálkodási szakterületeken is, továbbá rálátással bír az Európai Unióban meglévő, a vadgazdálkodással, a természetvédelemmel és a turizmussal összefüggő lehetőségekre. A képzés kiemelten foglalkozik a jövőbeni ökológiai alapú vadgazdálkodás hazai lehetőségeivel, távérzékelési módszerek vadgazdálkodási célú felhasználási lehetőségeivel, az EU csatlakozásunk következtében jelentkezett új feladatokkal, továbbá a vadászturizmussal, mint a vidékfejlesztés egyik potenciális lehetőségével.
Kinek ajánlható a képzés?
Az ideális jelentkező,
akit érdekel a vadvédelem, a vadgazdálkodás és a vadászat,
a méltán világhírű magyar vadállomány minőségének megőrzésében részt szeretne venni,
aki olyan szakember szeretne lenni, aki felismeri, hogy a vadállomány megújuló természeti erőforrás, amellyel csak magas szakmai színvonalon szabad gazdálkodni,
aki a természeti környezetért, a vad élőhelyének védelméért és fejlesztéséért tenni akar,
aki a természeti erőforrás-gazdálkodás és az alternatív földhasználat területén szeretne további lehetőségeket találni,
aki fontosnak tartja, hogy Magyarországon és az Európai Unióban is megmaradjon a vadgazdálkodás, és a „bölcs hasznosítás” elve mentén fejlődjön tovább.
aki nemcsak a vadászat, a vadgazdálkodás és a vadbiológia elméletet szeretné megtanulni, hanem érdeklik a gyakorlati megvalósítások is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!