Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én gondolom azt, hogy az...

Csak én gondolom azt, hogy az iskolában nincs helye a rasszizmusnak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, tizedikes vagyok. Vannak fiúk, akiknek minden második szava az, hogy zsidó, meg cigány. És senkit nem érdekel! Az osztály zsidó származású tagjai velük együtt zsidóznak,a tanárokat sem érdekli, akkor se, ha órán csinálják. A legutóbbi eset: németóra van, helyettesítőtanár jön be, a némettanár adott feladatot, az osztály nagy része azt csinálja, kivéve pár fiút, akik a nácikkal kapcsolatos szavakat nézik ki a szótárból és hangosan röhögnek. A tanár kétszer szólt rájuk 45 perc alatt, akkor is mosolyogva, hogy most már csinálni kéne a feladatot. És ez szinte mindennapos! De már a tanárok között is elkezdődött, a töritanár folyton más országokat szid, látszik rajta, hogy teljesen lenéz mindenkit, aki nem magyar.
2009. máj. 12. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Igen csak te gondolod így.
2009. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Felemelheted a szavad ellene, de bátorság kell hozzá. Vagy otthagyod őket, folytassák maguk közt, és átmész egy számodra szimpatikusabb iskolába, két évre még érdemes.Ebből az iskolából nem sok jót nézek ki.
2009. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
82%
Nem csak te gondolod így, szerintem sincs helye a rasszizmusnak a suliban.
2009. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is rasszizmus van. A cigányok folyton beszólogatnak mindenkinek.
2009. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak sajnos nincs lehetőségem sulit váltani, bátorágom pedig még kevesebb van.
2009. máj. 13. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van abba hogy ilyen nem való az iskolába. Persze ez nem változtat semmin mert mindenhol van ilyen... csak más mértékben esetleg. Bár az hogy már a tanárok is az már... nagyon rossz :(

Mostanság már mindennaposak a szitkozódások és az a legrosszabb hogy szerintem sokszor azok akik ilyeneket beszólogatnak azt se tudják miért mondják, csak követik a "menő haverokat".

2009. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, egy feltétellel: a tanárverő, társait terrorizáló, primitív cigánygyereknek sem lenne helye az iskolában (legalábbis normális gyerekek között nem, esetleg kisegítőben!)....

Ja, és nem üvegvitrinből nézem a világot, ismerem a tipikus putris-cigány fajtát, ugyhogy nem kell elkezdeni győzködni h hátrányos helyzet így meg úgy....duma

2009. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!