Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Miskolci...

Mi a véleményetek a Miskolci Zrínyi Ilona Gimiről?

Figyelt kérdés
Erős, gyenge? Milyen ott a francia kéttan és a reál tárgyak oktatása?
2011. okt. 31. 13:28
 1/9 anonim válasza:
Szija! Én oda járok és egyszerűen imádom, csak ajánlani tudom. A tanárok viszonylag rendesek, inteligensek és műveltek, megérik a pénzüket. A környezet nagyon tetszik legalábbis nekem :D Az a rengeteg kis lépcső, folyosó... nagyon hangulatos. A nyelvoktatás elég magas szinten van. A francia kéttanosaknak, ugye rengeteg nyelvórájuk van, viszont 11-ben lehetőség nyílik cserediákprogramra is. 2 hétre hozzájuk jönnek diákok 2 hétre ők mennek ki. Rengeteg program van, például minden évben megyünk ki Lengyelországban, megyünk Rómába, Erdélybe, és Németországon belül is egy csomó helyre. Ezen kívül rengeteg 1-2 napos kirándulásra is van lehetőség. A közösségi élet parádésan jó. Komolyan, persze biztosan vannak negatívumok is, de én csak jót tudok neked mondani, de tényleg. Életem legjobb döntése volt annak idején, hogy ide jelentkeztem. Ha érdekelne még valami nyugodtan írj , amennyiben tudok válaszolok.:)
2011. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igazából az Avasi és a Zrinyi között ingadozom, eddig mindenki azt mondta, hogy az Avasi sokkal jobb. Hát nem tudom majd ahová felvesznek. Szerinted ha francia kéttanra mennék le tudnék tenni angolból is egy középfokút? A heti 3 órát kevésnek találom Te milyen nyelvet tanulsz jók a nyelvtanárok (angol, francia)?
2011. nov. 6. 14:21
 3/9 anonim válasza:
Francia ügyben nem tudok nyilatkozni én azt nem tanulok. Annyit tudok mondani ha nyelvoktatás nagyon magas színvonalon van. Mivel nyelvvizsga központ is a suli. Rengeteg gyakorlat van, ahol bedobnak a mély vízbe és muszáj boldogulnod. Nem kell nyelv szakosnak lenned, akkor is majdhogynem emelt szinten tanulod a nyelvet. Nagy általánosságban a nem nyelvszakosak is (persze kis rátanulással) 11-ben felsőfokút tesznek első nyelvből 12 végén középfokút 2.- nyelvből. És most nem a nyelv szakosokról beszélek. Ők már 1. nyelvből 10-ben felsőfokú szinten vannak. Második nyelvből általában már 11-ben leteszik a középfokút, de persze volt már nem is egy aki felsőfokút tett abból is. Ez most a nagy általánosság, vannak persze kirívó esetek, de ez a nagy átlag.:)
2011. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom akkor sok ember miért nézi le ezt az iskolát azt mondják gagyi, lehet irígység talán oda jelentkeztek és nem vették fel őket. Különben milyen központival lehet bejutni kb. milyet kellenne írnom, hogy egyáltalán legyen esélyem. A szóbeli nehéz?
2011. nov. 6. 16:07
 5/9 anonim válasza:
Hát , azért ha összesen 40 pontot írsz ne reménykedj:S, de azt kell, hogy mondjam nem kell különösebben ráparázni. Természetesen végül is a tudásod dönti el bekerülsz-e , de a tudást javarészt nem a központiból szűrik le( Még, ha arra kapod a pontok nagy részét, akkor sem), ha vagy egy erős jellem karakter, aki megfogja őket a felvételin.. egyszerűen érzik, hogy oda való vagy nyert ügyed van. A protekosokat úgy , ahogy van elküldik a p*csába, már bocsánat. Akármilyenre írod a központit menj el felvételizni, mindenképp. Még, ha a felvételid is nema legjobban sikerül, van lehetőség fellebezni, ami tul. képpen egy kérvény, amiben azt taglalod, hogy miért kell téged felvenni-e az iskolának, mit nyerne veled, miért pont te kellesz még nekik? Ha íraszt egy ilyen levelet, az többé kevésbé beválik. Általában, akik fellebbeznek, azok nagy többségét végül felveszik. Dem, hogy csak a saját példámat mondjam én pld komoly 73 pontos központit írtam, alig akartam elmenni felvételizni, mondván úgyse vesznek fel, végül elmentem felvire maxpontos lett, 4.-nek vettek fela szakomra. Próübálkozz szerintme megéri, nagyon meg. Egyébként jársz előkészítőre? Nem feltétlen kötelező, de nekem személy szerint sokat jelentett. Ha már tudod, hogy felvettek, kihagyhatatlan a gólyatábor:) beiratkozásnál lehet jelentkezni, életem legjobb élménye. Olyan barátságok, ismeretségek köttetnek ott. Élmények húúúú. Én már igaz nagyon nem vagyok gólya, de szerintem idén nyáron is megyek. Nagyon jó csak ajánlani tudom:)
2011. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hogy mit néznek le, az meg változó. A mi környékünkön pld. az Avasit nézik le nagyon, de nagyon. Nem értem mi értelme van.. Ne keress rá okot, egyszerűen ez van, az emberek idióták. Az a fontos, hogy a saját döntésed legyen, ne befolyásoljon az, hogy a környezeted mit mondd majd, hiszen ez a te életed. Egyik ismerősöm hihetetlenül okos volt. Földesbe járt Kémiára, ott is végzett (mondanom sem kell kitűnővel) a szülei vegyésznek szánták, ő meg bele is törődött és az egész környezete ismeretségi köre elfogadta, ő vegyész lesz. Azt soha, senki nem kérdezte tőle, de szerintem még önmaga sem, hogy tulajdonképpen ez az amit szeretne csinálni? Egyszer aztán bepánikolt, fogta leérettségizett és beiratkozott egy pesti iskolába, maszkmesternek. Képzelheted mekkora döbbenet volt. A szülei hetekig nem álltak vele szóba, nem is támogatták az oktatását( pedig a művészet elég sokba fáj :() Magának járt suli mellé dolgozni. A környéken mindenki azt harsogta, hogy így elpazarolni azt a tudást, amit ő birtokol. De ő tett rá magasról. És az élet őt igazolta. Ma kint van Londonban , egy híres Filmstúdió maszk- és sminkmestere. Rengeteg hírességgel dolgozott már, elismert a szakmájában jól keres és mondanom sem kell imádja, amit csinál és élete legjobb döntésének tartja, hogy még , akkor szakított, amikor kellett. Hogy ezt minek meséltem el? Nem tudom, csak jól esett. Szóval, csak is azt tedd meg, amit te akarsz ez esetben nem számít senki akarata (véleményekre lehet támaszkodni) csak a tiéd.
2011. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem a haladó angol vagy a francia kéttan érdekelne. Ezért kérdezném, hogy milyenek a francia és az angol tanárok?
2011. nov. 17. 19:41
 8/9 anonim válasza:
na hánypontos lett a felvételid, hova jelentkeztél?:)
2012. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem egy rakat szar az egész. hányadék
2012. júl. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!