Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen suliba menjek így?

Milyen suliba menjek így?

Figyelt kérdés
Utálok tanulni, gimibe nem lenne jó ötlet menni és én 12. után nem szeretnék menni sehova csak dolgozni. Szóval olyan suliba kell mennem ami ad szakmát és érettségit is. Kb 3-as tanuló vagyok. Nem tudom, hogy mi a neve (talán szakács) aki pl a madarastescoban is van azon a részen ahol lehet kajálni :D (most más példa nem jutott eszembe). Ha én szakács vagy valami ilyesmi szeretnék lenni (nem pincér) akkor vendéglátó suliba kell menni? Vagy ez a "vendéglátó" mit foglal magába?
2011. okt. 23. 20:58
 1/10 anonim válasza:

Azaz vendéglátóba kell menni és szakács szakra.

Van pincér,szakács stb.

2011. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szakközép ?
2011. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vajk válasza:

Vendéglátó pincért, felszolgálót, szakácsót, cukrászt foglalja magába!

Ha szereted a süteményeket, legyél cukrász! Nem rossz munka!

A felszolgálást nem ajánlom! Pörgős, de keveset fizetnek Magyarországon! Külföldön jobb a helyzet!

2011. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a szakácson és a cukrászon gondolkodom már egy ideje. Pincér meg ilyesmi nem szeretnék lenni.
2011. okt. 23. 21:12
 5/10 anonim válasza:

szakács,pincér-> nem ajánlom,hogy miért?mind a kettőt tanulom 3. éve se szünetem nincs (téli,őszi,tavaszi), a nyár alatt van kötelező gyakorlat és ünnepnapokon is kell menni(:

amúgy a szakközép 6 évig tart, 4 év olyan belőle mintha gimis lennél majd 2 évig tanulsz egy adott szakmát mait választasz pincér,szakács vagy akármi(:_

2011. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ava87 ***** válasza:
Szerintem azért jobban gondold végig, ne csak így, hasraütésszerűen. Fogj egy papírt, és írd össze, milyen szakmák, foglalkozások tetszenek. Utána keress rá akár a neten, hogy a valóságban ezek a foglalkozások milyenek, melyiknek mik a pozitívumai és negatívumai - főleg azoknak a véleménye számít, akik ezekben a szakmákban dolgoznak. Ezzel szűkítheted a kört. Ami bent marad, azoknak nézz utána, hogy hol és miként lehet őket tanulni.
2011. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na pont ezaz...engem szó szerint SEMMI nem érdekel. Ez is csak úgy jött hogy amikor anya főz/süt akkor szeretek neki segíteni és elgondolkozok rajta, hogy szakácsnak is mehetnék mert tök jó. Talán az állatok azok amik érdekelnek de hát ha azokkal szeretnék foglalkozni akkor tanulni kell amihez se agyam, se kedvem nincs.
2011. okt. 24. 19:03
 8/10 Kati88 válasza:

Szia!

Szerintem ez nagyon jó dolog, hogy főzni van kedved, és pont a szakácsnak tanulás egy olyna dolog, hogy egész életedben lehet ez a hobbid. Én tanultam egy csomót, diplomás vagyok és nincs munkám, plussz nem is érdekel már az amit tanultam, és soha nem is olvastam utána szabadidőmben a tanultaknak pl. De szerintem ha szakácsnak tanul valaki, akkor hazamegy és főz, vagy néz főzős műsorokat, elmegy egy étterembe enni, és ez mind része a tanulási folyamatoknak. Amúgy sjanos ezekben az iskolákban nem túl alacsonyak a ponthatárok, pl. a legjobb vendéglátósba, a Gundelbe 4-5ös tanulókat vesznek fel, a VIK fizetős, a Dobos C-be olyan 3-4es tanulókat. A központi felvételin elért pontszámaid is elég sokat fognak nyomni a latba. Sok sikert!

2011. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ava87 ***** válasza:

Ugyan már, tanulni mindenhez kell. A szakács szakma megszerzéséhez is - van a családban szakács, neki is sokat kellett tanulnia. Pl. náluk választani lehetett, hogy szakmai angol vagy német nyelv, volt náluk gazdasági ismeretek (matek, táblázatok, stb.), meg egy csomó ilyesmi.

Szóval bármit is akarsz csinálni, ahhoz tanulni kell.

Ha szereted az állatokat, egészen nyugodtan választhatsz állatokhoz kötődő szakmát, nem muszáj ahhoz mondjuk állatorvosnak lenni, hogy állatokkal dolgozz (ott aztán tényleg nagyon nagyon tanulni kell - nem mintha máshol nem kéne, de ez időben is sokkal több).


De egyébként van olyan is, hogy pályaválasztási tanácsadás, nézz utána, hogy ott, ahol laksz, ez a szolgáltatás hol vehető igénybe, érdemes lenne elmenni. Még nagyon régen én is töltöttem ki ilyen tesztet, és egy csomó olyan szakmát felsorolt a végén, amire álmomban sem gondoltam volna, de tetszettek. Köztük azt is, amit végül választottam (igaz, csak sok sok évvel később).

2011. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sztem legyel szakacs. Az meno
2017. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!