Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi könnyítés?! :S

Felvételi könnyítés?! :S

Figyelt kérdés
Vannak megyei és országos helyezettjeim, és azt olvastam, hogy lehet felvételin ezzel több pontot szerezni, vagy elmarad a szóbeli, vagy kicsit jobb helyed lesz.. De ezt be kell küldeni az iskolába, vagy a felvételi lappal együtt, vagy hogyan?! Vagy egyáltalán lehet?! :S Help.:S
2011. okt. 5. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A felvételi jelentkezési lapon vannak erre kijelölt mezők. Azon kell jelezni a helyezéseket. A hozzá kapott tájékoztatóban le van írva melyik versenyek számítanak. Tudtommal a megyeiek nem csak az országos eredmények. Egyébként a felvi.hu- n megtalálsz minden információt.
2011. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!! :)
2011. okt. 5. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem nem a felsőoktatásra gondolt, máskülönben nem nagyon emlegetne szóbeli felvételit.

Az, hogy elmarad-e a szóbeli felvételi, szerintem kizárt, de mindenképpen iskolafüggő. Amikor elmész majd szóbelizni, akkor szépen bemutatod nekik az okleveleidet, ők pedig ezt meg fogják jegyezni, biztosan sokat jelent majd a megítélésednél. Beküldeni ne nagyon küldj be semmit, főleg ne eredeti dokumentumot.

Amelyik iskolában tartanak szóbelit, és érdekli őket, hogy milyen versenyeredményeid vannak, ott nyilván nem lehetne kiváltani a szóbelit egy versenyeredménnyel, elvégre személyes benyomás alapján is megválogatják a diákokat, ez pedig csak elbeszélgetés útján történhet.

Szóval a jobb helyezésben mindenképp bízhatsz, de a szóbelit tuti nem úszod meg. Beküldeni ne küldj be semmit, majd vidd magaddal szóbelire őket.

2011. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is középiskoláról van szó, ott csak szóbelire vidd magaddal vagy az is lehet, hogy kérik, hogy küldd el az írásbeli eredményével együtt (de ált. nem). Iskolától függ, hogy mennyit ér, mikor én felvételiztem, a legtöbbnél (igaz elég jó sulikban voltam, olyat is hallottam, hogy egy-egy rosszabba pl. a kitűnőknek nem kell szóbelizniük) csak akkor számított, ha "holtverseny" volt, amúgy nem, valahol még ennyi se. Ezenkívül szóbelin ha megnézi a tanár, lehet hogy jobb véleménnyel lesz rólad, ezért elnézőbb lesz, hiszen ő is ember, szubjektívan ítél.

Szóval egy nagyon jó, színvonalas suliban, ahova mindenki versenyeredményekkel megy, ne számíts pluszra, egy gyengébben még jól jöhet, de ott is inkább hogy a szóbelin azt higgyék okos vagy. :D

2011. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :)) sokat segítettetek! :)
2011. okt. 6. 06:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!