Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikkel találni piacképesebb...

Melyikkel találni piacképesebb munkát, jópár évre előrevetítve?

Figyelt kérdés

Most fogok májusban érettségizni. Jó tanuló vagyok, az elte-t és a corvinust néztem ki.


Egyrészről szeretem a matekot, és a számolást, számokat (emelt matek érettségi lesz) gondolkoztam a gazdálkodás menedzsmenten (a pénzügy számvitelen is), és FŐLEG a nemzetközi gazdálkodáson.

Másrészt kedvelem a pszichológiát is (értek az emberekhez, jól gondolkozom, lelkizős típus vagyok stb és szívesen olvasok mélyebb pszich. könyveket) de nem mentem el biológia faktra, és suliba így 4. év elején vesszük az ember táplálkozását (szal eléggé le vagyunk maradva.)


Ha az eltére elmennék pszichológusira az nagyon nagy hülyeség lenne így hogy nem voltam/vagyok bioszfakton? (néztem nem feltétlen kell oda biosz érettségi.)


Melyikkel találnék piacképesebb munkát - a corvinuson lévő gazd. szakokkal vagy a pszichológusival?

szerintetek?

18/l


2011. okt. 3. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elte pszichológiája a leggagyibb az országban. Annál csak jobbat találhatsz. Mármint, ha az oktatás színvonalát nézem.

Aztán pedig, biosz ismeret nélkül elvérzés lesz egy pszichológián... Kapásból úgy kezdik, hogy te képben vagy durván a középsulis tananyaggal. És már jön is az anatómia és persze az alap pszichológia tárgyak, amik durván igénylik illetve ráfekszenek az agy dolgaira.

Én emelt bioszt csináltam, de még így is vért izzadtam az anatómiával. És mivel 6 félévesre van csinálva a szak, sűrítve vannak a tantárgyak és én eddig a 3 félév alatt nem igen találtam "töltelék" tantárgyat.


Ui.: Az elte gyenge képzése ellenére, a legjobb ill. legtöbb munkahelyi kínálat ott éri a végzett hallgatókat. Ettől függetlenül, egy komolyabb pozícióba nem fog kelleni egy eltén végzett pszichológus. Lásd: HVG egyes számait.


A Corvinus ettől függetlenül, (mint ahogy az a pontokon is meglátszik) igen erős iramot diktál és komoly esélyekkel indul egy ott végzett diák munkavállaláskor.

2011. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!